TESOB ile MÜSİAD arasındaki iş birliği konuları görüşüldü

TESOB ile MÜSİAD arasındaki iş birliği konuları görüşüldü

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Trabzon Şube Başkanı Mesut İskenderoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ni (TESOB) ziyaret etti.

TESOB Başkanı Metin Kara ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşen MÜSİAD heyeti, planladıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Mesut İskenderoğlu, turizm sektör toplantısını önümüzdeki aylarda geniş bir katılımla yapacaklarını vurguladı. TESOB Başkanı Metin Kara, kurum olarak kendilerinin de öncelikli konularından biri olduğunu ifade ederek, “Şehrimizde turizm sektörünün gelişmesi için önemli projeler yürüttük ve yürütmeye devam ediyoruz. Hali hazırda şehrimizde turizme yönelik ahşap hediyelik eşya üretimini artırmak için devam eden bir projemiz var. Ayrıca esnafımıza yabancı dil kursları düzenliyoruz. Daha önce de turizm sektöründe nitelikli eleman açığını kapatmak için projelerimiz oldu” dedi.

Başkan Kara, MÜSİAD heyetine “Gençler CNC Tezgahı ile İş Hayatına Atılıyor” projesi kapsamında üretilen ahşap hediyelik eşya örneklerini de gösterdi ve üretim süreçleri hakkında bilgi verdi. Kara, MÜSİAD heyetine ziyaretleri için de teşekkür ederek her konuda iş birliğine hazır olduklarını vurguladı.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER