TESOB ayakkabıcılık sektörüne yönelik proje hazırlamak için saha araştırmasına başladı

TESOB ayakkabıcılık sektörüne yönelik proje hazırlamak için saha araştırmasına başladı

İstihdamın artırılmasına yönelik projeleriyle dikkat çeken Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB), şehirde çok eski geçmişe sahip olan ayakkabıcılık sektörüne yönelik proje çalışmasına başladı. TESOB Başkanı Metin Kara, projenin hazırlıkları kapsamında Mekap Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk İskender’i ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

TESOB Genel Sekreteri Ömer Kayıkçıoğlu ile Eğitim Müdürü ve Hibe Projeleri Uzmanı Erhan Eroğlu’nun da yer aldığı ziyarette, özellikle saya başta olmak üzere ayakkabı sektörünün ihtiyacı olan temel ürünlerin Trabzon’da üretiminin genişletilmesi, bu sektörde eleman yetiştirilmesi için yapılması gerekenler üzerine istişarede bulunuldu.

TESOB Başkanı Metin Kara, ayakkabıcılığın Trabzon’da çok eski geçmişe dayanan önemli bir zanaat olduğunu ifade ederek, “Son dönemlerde imalathane sayısında azalma oldu. Ancak Mekap gibi firmalarımız dünya çapında üretimler yapmaya başladı. Biz de TESOB olarak önemli bir istihdam alanı olarak gördüğümüz ayakkabıcılık sektörüne yeni eleman yetiştirilmesi, başta saya olmak üzere ayakkabı imalatının temel ihtiyaçlarının Trabzon’da üretiminin artırılması için proje fikri oluşturduk. Proje fikrimiz, yapılması gereken çalışmalar, sektörün talepleri konularında Selçuk İskender ve Secaattin İskender başta olmak üzere Mekap yöneticileriyle verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Amacımız şehrimizde istihdama katkıda bulunabilecek bir projeyi daha uygulamaya koyabilmek, sektörün gelişimine katkı sunabilmektir” dedi.

Mekap Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk İskender de sektöre yönelik projelere ellerinden gelen desteği vereceklerini belirterek, Başkan Metin Kara’ya imalathaneleri gezdirdi, yeni ürünlerle ilgili bilgi verdi.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER