Şehidimiz Tamer Aktaş Adına Yaptırılan Kütüphanenin Açılışı Vali Ustaoğlu'nun Katılımı ile Yapıldı

Şehidimiz Tamer Aktaş Adına Yaptırılan Kütüphanenin Açılışı Vali Ustaoğlu'nun Katılımı ile Yapıldı

Şehidimiz Polis Özel Harekât Komiser Yardımcısı Tamer Aktaş adına Yıldızlı Toki Ortaokulu’nda oluşturulan Kütüphane Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nun katılımıyla açıldı.

Programda konuşma yapan Vali Ustaoğlu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde ülke genelinde ‘Kütüphanesiz Okul Kalmasın’ projesi başlatılmıştır. Bizlerde bu kapsamda ilimiz genelinde tüm okullarımızı kütüphane ile buluşturduk.

Bunlardan bir tanesi de 2016 yılında Şehadet Mertebesine yürüyen Polis Özel Harekât Komiser Yardımcısı Şehidimiz Tamer Aktaş’ın adını taşıyan Yıldızlı Toki Ortaokulu’nu içindeki yenilediğimiz kütüphanemiz. Yüce Yaradan’ın da Kur’an-ı Kerim’de ifade ettiği yüksek bir mertebeye sahip olan şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Onlar Vatan, Millet ve Bayrak için canlarını feda eden kahramanlardır” dedi.

Konuşmasına kütüphanelerin çocukların ve gençlerin gelişmesinde önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Vali Ustaoğlu, “Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz yavrularımızın bu tarz eğitim yuvalarında ilim irfan sahibi olmaları, araştırma yaparak yeni bilgiler öğrenmeleri, okuma alışkanlıklarını geliştirmeleri açısından önemlidir. Bu vesile ile emeği geçen eğitim camiamıza ve şehidimizin ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

Açılışın ardından Vali Ustaoğlu öğrencilerle bir araya geldi.

Arda Gündoğdu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER