Sağlam Yaşlı hizmet lütüf değil borçtur dedi

Sağlam Yaşlı hizmet lütüf değil borçtur dedi

Aile ve sosyal hizmetler İl Müdürü Seha Sağlam yaptığı yazılı basın açıklamasında;

Yaşlılarımız, yaşantılarıyla geçmişimiz, örnek aldığımız tecrübeleriyle geleceğimizdir. Yaşlılarımız, dün ile bugün arasında köprü kuran, en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılarımıza göstereceğimiz saygı ve vereceğimiz değer, kültürümüzün, geleneklerimizin ve birikimimizin gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlayacaktır.

Millet olarak daima yaşlılarımızın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Yaşlılarımızın yaşam koşullarını iyileştirme, insan onuruna yakışır bir şekilde hayatlarını sürdürebilme ve yaşam kalitelerini yükseltmeye yönelik çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz.

Devletimiz, yaşlılarımızın mutlu bir yaşlılık dönemi geçirmelerine destek olmak ve ailesi yanında bakılmalarını teşvik etmek için yeni bir anlayışla yasal düzenlemeler getirmekte, bu bakım hizmetinde  aileyi maddi ve manevi olarak desteklemekte, tüm bu hizmetlere rağmen ailesi yanında kalamayanlara da Trabzon’da 2 ayrı huzurevine bağlı 3 yerleşkede  305 yatak kapasitesi ile bakım hizmeti sunmaktadır. Bu huzurevlerimizde sadece Trabzon’lu yaşlılarımıza değil ülkemizin her bölgesinden yaşlılara hizmet sunulmaktadır. Bu hizmetler bir “lütuf” olarak değil bir “gönül borcu ödeme” hassasiyetiyle yerine getirilmektedir.

Türk Milleti olarak yaşlılarımızı hiçbir zaman yük olarak görmedik. Aksine birikim abideleri, tecrübe çınarları ve geleceğimizi şekillendiren değerlerimiz olarak gören bir kültüre sahibiz. Geleneklerimizden, yaşlılarımızı el üstünde tutmayı öğrenmekte ve gelecek kuşaklara da bu kültürü aktarmaktayız. Yaşlılarımız için sunacağımız her türlü hizmetin bir süre sonra  bize sunulacağını unutmamalıyız.

Bu günlerimizi hazırlayan, bu uğurda birçok yoklukla ve zorlukla mücadele eden kıymetli büyüklerimize hak ettikleri değeri vererek, onlara “öf bile demeden” hizmet edebilmek bizler için en önemli kıstastır. 

Bu duygularla değerli büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü kutluyor, yaşama sevinciyle dolu, sağlıklı ve mutlu günler temennilerimle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 01.10.2021

           Seha SAĞLAM

Trabzon Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü

Berat Kalaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner11