Rektörümüz, I. Uluslararası Tıp Forumu’na Katıldı

Rektörümüz, I. Uluslararası Tıp Forumu’na Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Akif CİNEL, 18-21 Haziran 2022 tarihleri arasında, Azerbaycan’da düzenlenen I. Uluslararası Tıp Forumu’na katıldı.
Tıp alanındaki araştırmacılar, eğitmenler ve öğrenciler tarafından kullanılan teori ve uygulama yaklaşımlarının, Sağlık Hizmetleri alanındaki beklentiyi karşılaması noktasında geliştirilen modern teknolojileri analiz etmek; sağlık alanında kullanılan interdisipliner yöntemlere ek olarak geliştirilecek cerrahi yöntemleri noktasında, yeni yaklaşımlar ve çözüm önerileri sunmak amacıyla birçok ülkeden alanında uzman ve önde gelen isimleri bir araya getiren ve Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nin ev sahipliğini üstlendiği I. Uluslararası Tıp Forumu’nda açılış konuşması yapan Rektörümüz; milli sanayinin, yerli tasarım ve üretimin, bu alanda Üniversitemizde gerçekleştirilen Ar-Ge çalışmalarının ve devlet desteğinin önemine vurgu yaparak sözlerini “Nazik davetlerinden ötürü Nahçıvan Devlet Üniversitesi Rektörü Sayın Elbrus İSAYEV’e, Azerbaycan Tıp Üniversitesi Rektörü Garay GARAYBEYLİ’ye ve Azerbaycan Endoskopik-Laparoskopik Cerrahlar Derneği Başkanı Muşvig HASANOV’a huzurlarınızda teşekkür eder, organizasyonun ana teması hakkında görüş ve çözüm önerilerini sunan, alana destek sağlayan akademisyenlere, bilim insanlarına çalışmalarında başarılar dilerim.” şeklinde noktaladı.
Organizasyon kapsamında, Üniversitemiz ile Nahçıvan Devlet Üniversitesi arasında; karşılıklı iş birliği kurmak ve geliştirmek, eğitim ve araştırma alanında girişimlerde bulunmak, uygulanabilir bir şekilde her iki üniversite öğretim elemanlarını, bölümlerini, araştırma enstitülerini ve öğrencilerini doğrudan temasa ve iş birliğine teşvik etmek (öğretim elemanı değişimi, öğrenci değişimi, ortak araştırma faaliyetleri, uzaktan eğitim ve örgün eğitimle ders etkinliği, seminerlere ve akademik toplantılara katılım, kısa süreli kurs programları düzenlenmesi, yayımlanmış akademik materyallerin ve diğer bilgilerin değişimi, özel kısa-süreli akademik programlar düzenlenmesi) amacıyla protokol imzalandı.

Berat Kalaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11