banner375

Ortahisar Belediyesi sporda işbirliği protokolünü imzaladı

Ortahisar Belediyesi sporda işbirliği protokolünü imzaladı

Ortahisar Belediyesi sporda işbirliği protokolünü imzaladı

Ortahisar Belediyesi ile Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ilçedeki temel eğitim ve ortaöğretim düzeyindeki öğrencilerin Ortahisar Belediyesi’ne ait tesislerde sportif faaliyetlerde bulunmalarına ilişkin protokol imzalandı. Protokolü Ortahisar Belediyesi adına Başkan Yardımcısı Fatih Göktaş ile Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Karakaş imzaladı. 

İmzalanan protokol kapsamında Ortahisar Belediyesi kendine ait tesislerde sportif faaliyetler için gerektiğinde öğrencilerin ulaşımını sağlayacak. Sportif faaliyetlerin duyurulması ve reklamlarıyla ilgili işlemleri yerine getirecek. Etkinliklerde öğrencilerin su ihtiyacını karşılayacak ve kullanılacak ekipmanları temin edecek. Ve etkinliklerin sonunda finale kalan öğrencilere ve takımlara ödülleri Ortahisar Belediyesi tarafından verilecek. 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise, temel ve ortaöğretim kurumlarının düzenleyeceği faaliyetlere katılımın sağlanması için gerekli işlemleri yürütecek. Bu faaliyetlerin tarih ve saatini Ortahisar Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’ne bildirecek. Faaliyetlerde ihtiyaç duyulan öğretmen ve usta öğreticileri görevlendirecek. 

Protokol 2023-2024 Yılı Eğitim ve Öğretim Sezonu boyunca geçerli olacak ancak ilgili kurumların ihtiyaç duyması halinde gelecek eğitim yılında da yeni bir protokole ihtiyaç duyulmadan gerekli yazışmalar yapılarak devam ettirilebilecek.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER