Ortahisar Belediye Meclisi, A Milli Takımı ayakta alkışladı

Ortahisar Belediye Meclisi, A Milli Takımı ayakta alkışladı

Ortahisar Belediye Meclisi, A Milli Takımı ayakta alkışladı
Başkan Kaya’nın daveti üzerine Meclis üyeleri, A Milli Takımın başarısını ayakta alkışladı
Ortahisar Belediye Meclisinin Temmuz ayı toplantılarının 3. gününde, Belediye Başkanı Ahmet Kaya’nın daveti üzerine Meclis Üyeleri, A Milli Takımın çeyrek finale yükselme başarısını ayakta alkışladı.
Ortahisar Belediye Meclisinin temmuz ayının 3. birleşimi, Belediye Başkanı Ahmet Kaya yönetiminde gerçekleştirildi. 
MİLLİ TAKIMIN BAŞARISI AYAKTA ALKIŞLANDI
Başkan Kaya, birleşim başlamadan önce Avrupa Futbol Şampiyonası’nda çeyrek finale yükselen A Milli Takımın ayakta alkışlanmasını teklif etti. Bunun üzerine, Meclis üyeleri ayağa kalkarak coşkulu bir şekilde A Milli Takımın başarısını ayakta alkışladı. 
Başkan Kaya, “Sonuç beni çok mutlu etti, eminim milletimizi ve sizleri de çok mutlu etmiştir. İnşallah milli takımımız bundan sonra yapacağı maçlarda da aynı gururu, aynı mutluluğu, aynı sevinci bizlere yaşatacak ve ay yıldızlı bayrağımızı en yükseklerde dalgalandıracak. Buradan Milli Takımımıza tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

2024 GELİR TARİFESİ, YENİDEN GÖRÜŞÜLECEK
Meclis oturumunda gündem dışı olarak 2024 Yılı Gelir Tarifesinde yapılan değişiklerin tekrar görüşülmesine yönelik madde gündeme alınarak tekrar görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün görev alanlarını ilgilendiren kalemlerin ücret tarifelerinin güncellenmesi hakkındaki madde, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yapılan itirazlar göz önüne alınarak tekrar görüşülecek ve Meclis genel kuruluna havale edilecek. 
Konuyla ilgili söz alan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, “Tekrar görüşülmesi istenen ilgili maddede 2024 yılı Gelir Tarifesi’nde yapılması teklif edilen değişikliklerin müzakere edilerek karara bağlanması istenmektedir” dedi.  

BAŞKAN KAYA, ORTAK AKLA VURGU YAPTI
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün hizmet kalemleriyle ilgili yapılan güncellemelere vatandaşların dilekçeyle itirazda bulunduğunu ve bundan dolayı ilgili konuyu görüşülmek üzere tekrar meclis gündemine aldıklarını ifade eden Başkan Kaya, “Gelir tarifesi üzerinde sizlerin de bildiği gibi daha önce bir görüşme yapmıştık. Seçildiğimiz ilk günden beri hep ‘ortak akıl’ dedik, mecliste birlik beraberlik, Trabzon menfaatleri, Trabzon insanının mutluluğu, huzuru, mağdur edilmemesi noktasında birlikte müzakere edeceğiz’ dedik. Bu kapsamda bir uygulama yaptık. Birim müdürlerimizle yaptığımız değerlendirmeler ve AK Parti ve MHP’li arkadaşlarımızla yaptığımız müzakereler sonucunda, bir inisiyatif alarak değerlendirme yapmıştık. Konuyu değerlendirdik, ‘arkadaşlarımızla bir konuşalım, yeniden Meclis’te ortak aklı hakim kılalım ve birlikteliğin gücünden faydalanalım’ düşüncesiyle, bu meselenin tekrar Meclisimize gelmesini ve ortak akılla bir çözümün üretilmesini istedik. Bu anlamda da gündem dışı olarak bu madde Meclisimize gelmiştir. Konuya ilişkin bir değerlendirme yapalım, ondan sonra da hep birlikte bu konuda bir karar verip, o kararı birlikte uygulamaya geçirelim” şeklinde konuştu. 
AK Parti Grup Başkanvekili Zeki Kavanoz ve MHP Meclis Grup Başkanvekili Abdurrahman Kınalı ilgili maddenin yeniden görüşülecek olmasının ortak aklın işletilmesine katkı sağlayacağına vurgu yaparak memnuniyetlerini dile getirdiler.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER