KURTARMA KÖPEĞİ KADAR FAYDASI OLMAYANLAR

KURTARMA KÖPEĞİ KADAR FAYDASI OLMAYANLAR

KURTARMA KÖPEĞİ KADAR FAYDASI OLMAYANLAR

Devlet-i Ebed Müddet Türk Milletinin üst kimliğidir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esergül Balcı ve ekibinin 4 ay süren saha çalışması göre Türkiye’de belli başlı 30 tarikat silsilesi ve bunların 400 kolu bulunuyor. 
Sadece İstanbul’da 445 tekke faaliyetlerini açıktan sürdürüyor.
Çoğunluğu İstanbul, Siirt, Diyarbakır, Mardin, Adıyaman, Batman, Van, Hakkari, Şırnak, Ağrı, Muş, Bitlis, Gaziantep ve Şanlıurfa olmak üzere 800’ün üzerinde faal medrese bulunuyor. 
Üstelik büyük şehirlerde kaç apartman medresesinin faaliyette olduğu ise tam olarak bilinmiyor.
Bu tarikatların ve cemaatlerin başında irili ufaklı 1.500 ŞEYH, ŞIH, EVLİYA, GAVS, KANAAT ÖNDERİ, ALLAH DOSTU olduğu iddiası ile hürmet görenlerden hiçbirine de Allah hiçbir DEPREMİ ÖNCEDEN bildirmedi gibi son depremide bildirmedi. Halbuki bunların nice kerametleri anlatılmaktaydı. Artık şu adamları gökten yere indirmenin vakti geldi diye düşünüyorum. Hem kendiniz için hemde onlar için bir faydanız olur ama yinede siz bilirsiniz. 
Halen ülkemizde aktif faaliyette bulunan bir tarikatın başında GAVS olduğuna inanılan kişiyle 2011 yılının Ramazan ayında çok küçük bir grupla bir araya geldik. Bizimle konuşmak istedi. Konuşmasının bir yerinde “AHİRETTE HİÇ KİMSENİN SİZE ZERRE FAYDASI OLMAZ, SİZE FAYDA SAĞLAYACAK OLAN İMANINIZ VE SALİH AMELİNİZDİR” dedi. Hâlâ kulaklarımda çınlayan bu sözün sahibi olan kişi, kurulu düzenini bozmama adına aynı saçma sapan -buna katolik Papa’lar gibi “tövbe verme” dahil- faaliyetini artırarak devam ederken çukkasını doldurmaya “hizmet” adı altında devam ediyor. Demem o ki; dün FETÖ yarın bir başka isimle başımıza hangi çorabı örecekleri meçhul ama bildiğimiz bişe var istiklalimiz, bağımsızlığımız, özgürlüğümüz söz konusu olduğunda Kurtuluş Savaşında olduğu gibi hoca kisvesi altında İngiliz muhibbi olmaları işten bile değil.
Bâyezîd-i Bistâmî’nin Hatay Kırıkhan’da olduğu düşünülen makam(!) türbesi depremden dolayı enkaz altında kalmış, canlı kurtarma telaşında olan arama kurtarma köpekleri kadar işe yaramayan hayvandan aşağı (Kur'an-ı Kerim’in ifadesiyle; Belhum adal) varlıklar enkaz altından sanduka çıkarma telaşındalar, maharetmiş gibi video kaydı almışlar, yayınlıyorlar.
Bunların ne ölüsünün ne de dirisinin insanlığa bir faydası yok… yinede siz bilirsiniz, benden söylemesi; ama bir insan, bir müslüman birey olarak bana düşen bir görev var, o görevi şu ayet mucibince yerine getirip söylüyorum; وَلْتَكُنْ مِنْكُمْ اُمَّةٌ يَدْعُونَ اِلَى الْخَيْرِ وَيَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَيَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِؕ وَاُو۬لٰٓئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ٤    
“İçinizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.”
Âl-i İmrân Suresi - 104 . Ayet
Gazi Mustafa Seydioğlu 
14.02.2023

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER