KTÜ Üç Yeni Bölüm ile Öğrencilerini Bekliyor

KTÜ Üç Yeni Bölüm ile Öğrencilerini Bekliyor

Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından yeni bölümler ve programlar açılması noktasında YÖK'e yapılan başvuru sonucunda, eÅŸya deposu, Arsin Meslek Yüksekokulu bünyesinde; Mobilya ve Dekorasyon Programı, Of Meslek Yüksekokulu bünyesinde Silah Sanayi Teknikerliği Programı açılmasına karar verilmekle birlikte Arsin Meslek Yüksekokulu Mobilya ve Dekorasyon Programı, Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Programı ile Maçka Meslek Yüksekokulu Eczane Hizmetleri Programı da bu yıl, ilk defa öğrenci alacak.
Üniversitemiz tarafından Yükseköğretim Kurulu’na yapılan; fakülte, yüksekokullar bünyesinde bölüm/anabilim dalı kurulması, meslek yüksekokullarında ön lisans programı açılması, program/bölümlere ilk defa öğrenci alınmasına ilişkin talep neticesinde kabul edilen üç bölümde 2022-2023 Eğitim-Öğretim Dönemi’nden itibaren 90 öğrenci eğitim öğretim görecek. Bünyesine kattığı yeni programlarla eğitim yelpazesini genişleten Üniversitemizde, bu yıl ilk defa öğrenci alacak ve ilk öğrencilerini heyecanla bekleyen bölümler; Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Programı, Maçka Meslek Yüksekokulu Eczane Hizmetleri Programı, Arsin Meslek Yüksekokulu Mobilya ve Dekorasyon Programı.
İlk defa bu yıl öğrenci alacak olan ve amacı; beslenme ve besinlerle ilgili bilimsel ilkelerin, sağlığın korunması ve hastalıkların iyileştirilmesi çalışmalarının uygulanması alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmek olan Beslenme ve Diyetetik Programı’na kabul edilecek öğrenci sayısı 30 olarak belirlendi. İlaç üretim laboratuvarlarında ya da ilaç satış kuruluşlarında görev alabilecek, ilaçlara dair her türlü bilgiye sahip, müşterilerin taleplerine karşılık verebilecek, onlara ilaçların etkileri ve kullanımı hakkında bilgi verebilecek yetkin elemanlar yetiştirme hedefiyle açılan Eczacılık Hizmetleri Programı’nın kontenjanı ise 40 kişi. 
Üniversite-Sanayi İş Birliği kapsamında, Arsin OSB Yönetim Kurulu ve Trabzon Mobilyacı İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu ile istihdam, burs, eğitim, staj, bilim, sosyal ve kültürel alanları kapsayan iş birliği protokollerine sahip olan Mobilya ve Dekorasyon Programı ile mobilya ve dekorasyon alanında fayda sağlayacak her türlü ürünün; tasarım, planlama ve üretim teknolojileri üzerine hâkim olan, tüm süreçlerin takibini gerçekleştirecek ve olası sorunlara çözüm üretebilecek bireylerin yetiştirilmesi amaçlanıyor. 2022-2023 Eğitim-Öğretim Dönemi için programın kontenjanı 20 öğrenci olarak belirlendi.
Üniversitemiz bünyesinde 2022-2023 Eğitim-Öğretim Dönemi kapsamında, yeni lisansüstü programları da açıldı. Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği ile Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sağlık Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programı ve Sosyoloji Doktora Programı öğrenci alımına başladı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER