KTÜ Rektörlük Konutu, Bilim Kültür ve Sanat Evi Oldu

KTÜ Rektörlük Konutu, Bilim Kültür ve Sanat Evi Oldu


Karadeniz Teknik Üniversitesi Kanuni Yerleşkesi’nde yer alan ve yıllardır Rektörlük Konutu olarak kullanılan bina, Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI’nın girişimleri ile hayata geçirilen yeni proje kapsamında artık bilim, kültür ve sanatseverlere hizmet verecek.
KTÜ Kanuni Yerleşkesi’nde bulunan ve Üniversitemizin tarihine tanıklık eden binalardan birisi olan Rektörlük Konutu; bilimsel, kültürel ve sanatsal çalışmaların gerçekleştirileceği uygun bir alana dönüştürüldü. Üniversitemiz bünyesinde gerçekleştirilecek olan bilimsel, kültürel ve sanatsal çalışmaları desteklemek amacıyla dönüştürülen Bilim Kültür ve Sanat Evi ayrıca ders çalışmanız, kitap okumanız ve kendinizle baş başa kalmak için de mutlaka ziyaret edilecek bir mekân.
KTÜ’de Ders Çalışılacak En Güzel Mekân
Bilim Kültür ve Sanat Evi, üç katlı binada hizmet veriyor.  Zemin katında yer alan kafeterya ve koruya açılan bahçesinde, ziyaretçilere sosyalleşebilecekleri huzurlu bir ortam sunan binanın birinci ve ikinci katlarında, oldukça ferah ve konforlu seminer ve toplantı odaları ile çalışma salonları bulunuyor. Bilimsel çalışmalar için seminer ve toplantıların gerçekleştirileceği bu alanlar, gereken teknolojik alt yapı ile donatılmış. Ders çalışmak için oldukça uygun bir alana dönüştürülen binada hem grupça hem de bireysel olarak çalışmak mümkün.
Üniversitemize ait birçok değerli unsurun sergilendiği Bilim Kültür ve Sanat Evi, yılın belirli dönemlerinde çeşitli sergilere de ev sahipliği yaparak profesyonel ve seçkin çalışmaları, sanatseverlerin beğenisine sunacak. Bünyesinde barındırdığı kütüphanesiyle de okurlara hizmet sunan Bilim Kültür ve Sanat Evi, haftanın her günü ziyaretçileri için açık olacak.
Konuya ilişkin yaptığı açıklamada, daha önce Rektörlük Konutu olarak kullanılan binanın Bilim, Kültür ve Sanat Evi olarak dizayn edildiğini dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI “Rektörlük Konutu olarak projelendirilmiş bu alanı biz daha verimli hale getirebilmek için bu kararın altına imza attık. Bilim Kültür ve Sanat Evimiz, bilimsel toplantılardan kültür ve sanat faaliyetlerine kadar çok çeşitli etkinliğe ev sahipliği yapacak. Açtığımız bu güzel mekân; tüm akademisyenlerimiz, idari personelimiz ve öğrencilerimizin hizmetinde olacak. Herkes için faydalı ve hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER