KTÜ Farabi Hastanesi’nde, Yangın Tahliye Tatbikatı Başarı ile Gerçekleştirildi

KTÜ Farabi Hastanesi’nde, Yangın Tahliye Tatbikatı Başarı ile Gerçekleştirildi

KTÜ Farabi Hastanesi’nde, Yangın Tahliye Tatbikatı Başarı ile Gerçekleştirildi

KTÜ Farabi Hastanesi’nde yıllık rutin olarak gerçekleştirilen iki tatbikattan biri olan yangın tahliye tatbikatı 24 Mayıs 2023 Çarşamba günü sabah masabaşı simülasyon, öğleden sonra ise uygulama tatbikatı olarak gerçekleştirildi. Senaryo gereği, Psikiyatri Servisi’nde oluşan yangına Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekibi müdahale ederken hastalar Acil Servis ve planlanan diğer bölgelere tahliye edildi. 
Hastane Afet Planı’nın aktive edildiği tatbikat, Olay Yönetim Merkezi’nde, Olay Yönetim Ekibi tarafından yönetildi. Olay Yönetim Ekibi’nde yer alan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neşe KAKLIKKAYA ile Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Celal TEKİNBAŞ, Hastane Afet Planı doğrultusunda görevlerini icra etmek maksadı ile tatbikata katıldı. 
Tatbikata, UMKE ekipleri ile AFAD ekipleri gözlemci olarak katıldı. Tatbikat sonrası Hastane Afet Planı Başkanı Prof. Dr. Celal TEKİNBAŞ “Çok verimli ve öğretici bir tatbikat oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah böyle bir afetle karşılaşmayız ama gerek hastanemizde olabilecek bir afette gerekse de ülkemizin diğer bölgelerinde vuku bulacak bir afette, hastanemize düşen görevi layığı ile yapabilmemiz için bu gibi tatbikatların hayati önemi haiz olduğunu düşünüyorum. Katılım gösteren, destek veren kurum ve kuruluşlara, tekraren çok teşekkür ederiz.” dedi.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER