Kızılay’a destek

Kızılay’a destek

Her yıl binlerce insan bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybetmektedir. Sürekli gelişen ve kendini yenileyen modern tıp dünyası kan üretimi  üzerindearaştırmalar yapsalarda maalesef başarılı olamamışlardır. Geçmişten günümüze hala kanın  tek kaynağı insandır. Buna rağmen  kan bağışı ise toplumumuzda  nüfusun sadece %1 ‘i kadardır.

Halbuki kan bağışçısı kan vererek hem kendi sağlığını korumuş hemde insanlara umut olmuş olmakta.    ,‘’iyiliğin gücüyle insanın ve toplumun onurunu korumak dirençliliğini arttırmak ve ızdırabını dindirmek için çalışma’’ düsturunu kendisine misyon edinen  Kızılay’ a destek olmak için Kanuni Eğitim Araştırma  Hastanesi yönetimi ve çalışanları kan bağışı seferberliği başlattılar.5 eylül Salı günü hastane önüne kurulan stantta gönüllüler  kan bağışında bulundular.Ayrıca Hastanenin konferans  salonunda çalışanlara bir de eğitim  programı verildi. Türk Kızılayı Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Dila Baran’ın verdiği eğitimde kan bağışı ve kök hücre bağışının öneminden bahsedildi.verimli geçen eğitimin ardından katılımcılara teşekkür edilip fotoğraf çekilerek sonlandırıldı.

Hastanemiz Başhekimi Doç. Dr. Hasan Rıza Aydın ; ‘’ vereceğiniz bir damla kan bin damla umut olsun sloganıyla başlattığımız bağış kampanyamıza halkımız ve hastane çalışanlarımız büyük teveccüh göstermişlerdir kendilerine teşekkür ediyorum . En büyük teşekkürüm de kurulduğu günden bugüne insanlığa yardım eden Kızılay ve gönüllülerine. Türk Kızılay’ı Trabzon Şube Başkanı aynı zamanda Trabzon il Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanı Oğuz Kara’ya da ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum .Böylesi programlar hem paylaşmayı hem yardımlaşmayı bizlere aşılıyor hastanemiz olarak farkındalık yaratmak adına çalışmalarımıza  devam edeceğiz ‘’dedi.

Türk Kızılay Başkanı Oğuz Kara ise şunları söyledi:’’ Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin başlatmış olduğumuz kampanyalara desteklerinden ötürü Hastane yönetimi ve çalışanlarına ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Bugün burada yapılan kan bağışının ne kadar hayati önem taşıdığını hepimiz biliyoruz. Umarım bu bir başlangıç olur ve imkanlar dahilindehayatımızın her safhasında bunu alışkanlık haline getiririz.’’

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER