KAHRAMANMARAŞ 1. ETAP TRAFİĞE AÇILDI

KAHRAMANMARAŞ 1. ETAP TRAFİĞE AÇILDI

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Caddesi 1. Etap altyapı çalışmalarını tamamladı. Caddenin postane yönündeki yol, sıkılaştırılmış toprak malzeme dökülerek trafiğe açıldı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, şehrin altyapısını tamamen yenileyecek kapsamlı altyapı çalışmalarına devam ediyor. Hâlihazırda 7 ayrı mahallede devam eden içme suyu, kanalizasyon, yağmursuyu hattı imalatlarına ek olarak Meydan bölgesinde fiber optik ve doğalgaz hatlarının imalatı da yapılıyor. Meydan bölgesinde Uzunsokak ve Kahramanmaraş Caddesi’nde çalışmalar tam gaz devam ederken, Kahramanmaraş Caddesi 1 ay süreyle trafiğe kapatılıp, Gazipaşa Caddesi ise çift yönlü olarak trafiğe açıldı.

ASFALT DEĞİL TOPRAK MALZEME
Proje kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmalarda toplam 85.020 metre içme suyu, 2753 metre kanalizasyon ve 6542 metre yağmursuyu hattı imal edilirken, çalışmaların tamamlandığı bölgelerde gerekli üst yapı çalışmaları da hızla yürütülüyor. Etaplar halinde ilerlenen Meydan bölgesinde geçtiğimiz hafta altyapı çalışmaları bitirilen Maraş Caddesi’nde  (Postane yönü) üst yapı imalatına geçildi. Bir yandan yeni içme suyu hattının testleri yapılırken diğer taraftan yola sıkılaştırılmış toprak malzeme serilerek trafik akışı sağlandı. 

TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ortahisar İçme Suyu Temini Projesi kapsamında çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Şehrin kalbi niteliğindeki Meydan bölgesinde ise beşi bir yerde dediğimiz içme suyu, kanalizasyon, yağmursuyu, fiber optik ve doğalgaz hattı imalatlarını aynı anda gerçekleştiriliyoruz. Bir yandan altyapısını tamamladığımız bölgeleri trafiğe açarken diğer taraftan da yeni bölgelerde çalışmalarımıza devam ediyoruz.

ARNAVUT KALDIRIM SERİLECEK
Çalışmalar kapsamında Kahramanmaraş Caddesi (Bankalar yönü) 26 Şubat 2021 tarihinden 28 Mart 2021 tarihine kadar araç trafiğine kapatılırken, caddenin postane yönündeki çalışmalar tamamlanarak trafiğe açılmıştır. Yolun mevcut durumuyla ilgili kamuoyuna yanlış bilgilerin yansıdığı görülmüştür. Cadde boyunca serilen asfalt malzeme değil sıkılaştırılmış topraktır. Yol, yeni içme suyu hattının testlerinin yapılmasının ardından kuru beton uygulaması ile arnavut kaldırımlar döşenerek yeniden eski haline getirilecektir.”

Berat Kalaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner11