İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Turizm Değerlendirilme Toplantısı Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu Başkanlığında Gerçekleştirildi

İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Turizm Değerlendirilme Toplantısı Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu Başkanlığında Gerçekleştirildi

Valilikte yapılan toplantıya Vali Ustaoğlu’nun yanı sıra Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacisalihoğlu, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Adıyaman, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mustafa Asan ile turizmin diğer paydaşları katıldı.

Toplantıya ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Ustaoğlu, “Kültür ve Turizm Bakanlığımızın bizlere yollamış olduğu genelge doğrultusunda illerde turizm tanıtım ve geliştirme kurullarını oluşturulması, turizm ile ilgili vizyonun belirlenmesi, yapılacak çalışmalarda da koordinasyon ve iş birliği içinde kurul oluşturulması sağlanacaktır. Bilindiği üzere Trabzon’umuzda daha önceden turizm konseyini oluşturtmuştuk. Bakanlığımızın genelgesini turizm konseyi ile örtüştürüp Trabzon’da turizmi ileri seviyelere taşımaya çalışacağız” dedi.

Vali Ustaoğlu, toplantıda ayrıca 2021 yılının değerlendirmesinin yapıldığını ifade ederek, 2022 yılında da yapılacak çalışmaların ve hedeflerin ele alınacağını vurguladı.

Trabzon’unun tanıtımına yönelik Ankara ve İstanbul’da düzenlenen tanıtım günlerine de değinen Vali Ustaoğlu, “Bu tanıtım günlerine yoğun talep var. Bu tür etkinliklere yönelik yapılan çalışmaları da etraflıca ele alacağız. Amacımız; özellikle turizm destinasyonları bakımından oldukça zengin potansiyele sahip ilimizi ve bölgemizi turizm alanında daha ileri seviyelere taşımaktır” diye konuştu.

Arda Gündoğdu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER