İKTİDARA GELİP NE YAPACAKLAR, TÜRKİYE’Yİ KARIŞTIRACAKLAR”

İKTİDARA GELİP NE YAPACAKLAR, TÜRKİYE’Yİ KARIŞTIRACAKLAR”

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ ADAYI KARAİSMAİLOĞLU:
“İKTİDARA GELİP NE YAPACAKLAR, TÜRKİYE’Yİ KARIŞTIRACAKLAR”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, yerel seçimler öncesinde muhalefet partisinin verdiği namus sözünü tutmadığını belirterek, “Bir kişiyi işten atmayacağız dediler. Tam 25 bin kişiyi işten attılar. Bunlar bu kadar insafsız, merhametsiz ve yalancı. Vatanın, milletin hayrına yapılmış bir tane işleri yok. Bunlar iktidara gelip ne yapacaklar, Türkiye’yi karıştıracaklar” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, Memur-Sen temsilcileri ile istişare toplantısında bir araya geldi. 2002’den beri AK Parti hükümetleri döneminde Türkiye’nin çok şey kazandığını belirten Karaismailoğlu, “Yıllarca bizi başörtüsü nedeniyle tartıştırdılar. Ne oldu kıyamet mi koptu? Başörtülü başörtüsüz yıllarca kardeşçe çalışıyoruz. Gereksiz gündem yarattılar” diye konuştu.

21 yıl süreçten sonra bu Pazar önemli bir seçimin olacağını aktaran Karaismailoğlu, gereksiz gündemlerle oyalanmamak için, kazanımların devam etmesi için önemli bir tercihte bulunulacağını söyledi. Geçen hafta Zigana Tüneli’nin açıldığını, yeni ve eski Türkiye arasındaki farkı görmek için tünelden geçmelerini isteyen Karaismailoğlıu, “21 yıllık süreçte biz nelerle uğraştık. Yatırımlarımızı yaparken, bir taraftan gezi olayları bir taraftan 15 Temmuz darbesi ve sayamadığım pek çok şey. Gezi olayları sonrasında ne dediler. Üçüncü köprüyü yapmayacaksınız, İstanbul Havalimanı’nı yapmayacaksınız. Niye yapmayacaksın? Yavuz Sultan Selim Köprüsü yok, Avrasya Tüneli, Marmaray yok. Bırakın İstanbul’u Türkiye kitlenirdi. İşte milleti için çalışmak bu” şeklinde konuştu. 

SEÇİM ATMOSFERİNE GİRDİK

Bir seçim atmosferine girildiğini anlatan Karaismailoğlu, şöyle devam etti:
“Bir tarafta Cumhurbaşkanımız bir tarafta bütün Türkiye düşmanlarının birleştiği ve desteklediği ittifak var karşımızda. Vizyonsuz da adayları var. Bu vizyonsuz aday yıllar önce Sabiha Gökçen Havalimanı yapacağınıza gidin Tuz Gölü’ne alabalık tesisi yapın benzetmesi yaptı. Gezi olaylarında yapmayın dedikleri İstanbul Havalimanı’nda her gün 250 bin yolcuya, 1450 uçağa ev sahipliği yapılıyor. Ülkemiz böyle gelişiyor, böyle büyüyor. İHA’lar, SİHA’lar, Kızılelmalar, Kaan’lar. Kim karşı çıkar? Türkiye düşmanları karşı çıkar. İşte karşımızda duruyorlar şu anda. Dezenformasyon yapıyorlar. Dostlarımızın hoşuna gidiyor, düşmanlarımıza korku salıyor. O yüzden batılı ülkelerdeki dergiler vizyonsuz ittifakı destekleyin diyorlar. Türkiye sevdiklerinden mi? Asla. Onlar asla güçlü bir Türkiye, güçlü bir Türkiye istemezler. Çünkü uzaktan kumanda edecekleri liderler ararlar. Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğinden rahatsız oluyorlar.”

O PARMAKLARI SANDIKTA KIRACAK OLAN SİZLERSİNİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın terörle mücadele ettiğini, onları inlerinde öldürdüğüne işaret eden Karaismailoğlu, “Dağın tepesinden çıkıp vizyonsuz rakiplerimizi işaret gösteriyor, bunlar kazanacak diye. O parmakları da pazar gün sandıklarda kıracak olan sizlersiniz. Bazıları çıkıyor mitingde o PKK’lı teröristlerin yapmış oldukları işareti yapıyorlar. Hadi gelin onu Trabzon’da yapın bakalım. Nasıl cevap alacaksınız” ifadelerini kullandı. 

“Vizyonsuz rakibimizin bazı afişlerini görüyorsunuz” diyen Karaismailoğlu, şöyle devam etti:
“Sana söz diyorlar. Sizin sözünüzü 2019 yerel seçimlerinde çok iyi biliyoruz. Namus sözü verdiler. Daha ötesi var mı? Bir kişiyi işten atmayacağız dediler. Tam 25 bin kişiyi işten attılar. Bunlar bu kadar insafsız, merhametsiz ve yalancı. İşte bunların sözü budur. Bugün bol keseden atıyorlar. Ulaşımı ucuzlatacağız, bedava yapacağız dediler. Bütün CHP’li belediyelere bakın. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2.65’ten aldığı ulaşım ücretini 9.90 TL’ye çıkardılar. Vatanına, milletin hayrına yapılmış bir tane iş yok. Bunlar iktidara gelip ne yapacaklar, Türkiye’yi karıştıracaklar.”

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER