Giysi Merkezi İmdada Yetişiyor

Giysi Merkezi İmdada Yetişiyor

Giysi merkezi imdada yetişiyor!

Ortahisar Belediyesi’nin Kaymaklı Mahallesi’ndeki ‘Gençlik ve Eğitim Merkezi’nde bulunan giysi mağazası ihtiyaç sahibi ailelerin derdine derman oluyor. 

Sosyal belediyecilik anlayışı gereğince 5 yıl önce giysi mağazasını hizmete açtıklarını belirten Ortahisar Belediyesi Başkanı Ahmet Metin Genç, mülteci ve göçmenlerin yanı sıra Türk vatandaşlarının da mağazadan istifade ettiğini söyledi. Başkan Genç, sadece 2020 yılında yaklaşık olarak 11 bin parça giysi, 2014 yılından itibaren de toplamda 166 bin 943 parça giysi yardımında bulunduklarını kaydetti. 

“GÖNÜL RAHATLIĞIYLA BAŞVURABİLİRLER”

Kovid-19 salgını nedeniyle yaşanan ekonomik durgunluktan dolayı giysi mağazasından yararlanan insan sayısının arttığını belirten Başkan Genç, “Belediyemiz kurulduğu günden beri sosyal belediyecilik anlayışını hep ön planda tuttuk. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacının karşılanması için bugüne kadar birçok çalışma yürüttük. Yoksul ailelerimize yönelik olarak gıda paketi yardımlarını düzenli olarak yapıyoruz. Bunun yanında kendini idame ettiremeyecek derece olan birçok vatandaşa ve aileye evde bakım hizmeti veriyoruz. Beş yıl önce kurduğumuz giysi merkezimizden de yılda yaklaşık 6 bin aile istifade ediyor. Özellikle bir yıldır devam eden kovid-19 salgını nedeniyle yaşanan ekonomik durgunluktan dolayı giysi merkezimizden yararlanan insan sayısı arttı. Giysi merkezimizden din, ırk ve inanç ayrımı gözetmeden herkes yararlanıyor. O nedenle ilçemizde yaşayan herkes göçmen, mülteci statüsü ne olursa olsun gönül rahatlığıyla merkezimizden istifade edebilir. İhtiyaç sahibi ailelerimize giysi yardımlarımızı sürdüreceğiz.” dedi. 

“GİYSİLER YIKANIP, ÜTÜLENİYOR”

Giysi mağazasına hayırseverler tarafından bağışlanan giysilerin yıkanıp ütülendikten sonra ihtiyaç sahibi vatandaşlara verildiğini ifade eden Başkan Genç, "Trabzon’a gelerek yerleşik düzende yaşamaya başlayan mülteci ailelere de ihtiyaçları doğrultusunda yiyecek ve giyecek yardımı yapıyoruz. Mağazamıza gelen vatandaşlar kendi zevklerine ve bedenlerine uygun giysi ya da ayakkabıyı raflardan beğeniyor. Görevli personellerimiz de bunları paketleyip ihtiyaç sahibi vatandaşlara teslim ediyor. Giysi mağazamıza hayırsever vatandaşların bağışladığı birinci el ya da ikinci el giysiler yıkanıp, ütülendikten sonra kullanıma hazır bir şekilde raflara dizilerek ihtiyaç sahibi ailelere veriliyor. Hem böylece bu giysiler de ziyan edilmeyerek çok anlamlı bir iş için değerlendirilmiş oluyor. Belediyemizden giysi fişi alarak mağazaya giden vatandaşlar her üç ayda bir ihtiyacı olan kıyafeti buradan temin edebiliyor.” diye konuştu. 

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11