Filistinli ve Tayvanlı Bilim İnsanları, Üniversitemizi Ziyaret Etti

Filistinli ve Tayvanlı Bilim İnsanları, Üniversitemizi Ziyaret Etti

Filistinli ve Tayvanlı Bilim İnsanları, Üniversitemizi Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, 8. Uluslararası Sağlık Bilimleri ve Yönetimi Kongresi vesilesiyle Üniversitemizde bulunan Filistin Kudüs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Motasem HAMDAN ve Tayvan Chung Shan Medical University Öğretim Üyesi ile Üniversitemiz Uluslararası Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Chi-Chang CHANG ve 8. IHMC Başkanı Prof. Dr. Sedat BOSTAN’ı makamında ağırladı.

Ziyarette, Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI’nın daha önceki Kudüs ziyaretlerinden bahsedilerek Kudüs Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzalanması noktasında fikir birliğine varıldı. Prof. Dr. Motasem HAMDAN, Rektörümüzü Kudüs Üniversitesi'ne davet etti.
Prof. Dr. Chi-Chang CHANG, Rektörümüze kendisinin Başkanı olduğu Medikal Karar Bilimleri Araştırma Merkezi (Medical Dicision Science Assoc.)  hakkında bilgi vererek merkezin bir flamasını hediye etti. 

Tıbbi informatik ve tıp teknolojileri üzerine sohbet edilen ziyarette, geliştirilebilecek iş birliklerinin önemine vurgu yapıldı.

Tayvan Tıp ve Bilim Derneği Başkanı Prof. Dr. Chi-Chang CHANG, Üniversitemiz ile bilimsel çalışmalar için iş birliği yapabileceklerini belirterek konferans ve seminerler için Üniversitemiz ile iletişim halinde olduğunu ve bilimsel etkinliklere katılım sağladığını dile getirdi. Aynı şekilde KTÜ’den araştırmacıların da Başkanı olduğu Tayvan Tıp ve Bilim Derneği'nden yararlanabileceğini aktardı. Özellikle yapay zeka temelli tıbbi çalışmalara odaklandıklarını ifade eden Prof. Dr. Chi-Chang, akademisyenlerimize bu alanda destek olabileceklerini belirtti. Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI da KTÜ bünyesinde bulunan İLAFAR ve Medikal Cihaz Tasarım ve Üretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nden Prof. Dr. Chi-Chang ve çalışma arkadaşlarının faydalanabileceklerini ifade etti. Bu araştırma merkezlerinin çalışma alanlarını ve merkezlerden ne şekilde yararlanılabileceğini ayrıntılı bir şekilde anlattı. 

Üniversitemizi daha önce de ziyaret eden Prof. Dr. Chi-Chang, Rektörümüz. Dr. Hamdullah ÇUVALCI’yı, Eylül ayında İstanbul’da düzenlenecek olan konferansa davet etti.

Karşılıklı iyi niyet temennileri ve Rektörümüzün, misafirlerine hediye takdim etmesi ile birlikte hatıra fotoğrafı çekilerek tamamlanan ziyaretin ardından heyet, Üniversitemiz Medikal Cihaz Tasarım ve Üretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'ni ziyaret ederek birçok alanda yürütülen bilimsel çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER