Eğitimciler, Trabzon Akvaryum’dan indirimli yararlanacak

Eğitimciler, Trabzon Akvaryum’dan indirimli yararlanacak

Eğitimciler, Trabzon Akvaryum’dan indirimli yararlanacak

Ortahisar Belediyesi ile Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Trabzon Akvaryum’a yönelik indirim protokolü imzalandı. Protokolü, OrtahisarBelediyesi adına Sosyal İşler Koordinatörü Ali Şahin ile Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun imzaladı. 

İmzalanan protokol kapsamında Trabzon’daki okul ve kurumlarda görevli tüm eğitim çalışanları,  öğretmenler ve birinci derece akrabaları (anne, baba, eş ve çocuk)  Trabzon Akvaryum’dan ziyaretlerinde indirimli olarak yararlanabilecek. Bu kapsamda yetişkinler 60 TL, çocuklar 40 TL ödeyerek akvaryumu gezebilecek. İmzalanan protokol 31/05/2024 tarihine kadar geçerli olacak. 

ZİYARETÇİ POTANSİYELİ ARTACAK 

İmzalanan protokolün Trabzon Akvaryum’un ziyaretçi potansiyelini şehir genelinde daha da artıracağına vurgu yapan Ali Şahin, “Trabzon Akvaryum artık şehrimizin önemli bir değeri oldu. Çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlıyoruz. Şehrimizde de etki ağımızı geliştirmek ve hedef kitlemizi artırmak için yeni atılımlar yapıyoruz. Bu protokol de bunlardan bir tanesi. Sadece Ortahisar değil, şehrimizdeki 18 ilçemizin eğitim kurumları bundan yararlanacak. Dolayısıyla onlar için de bir teşvik niteliğinde olacak ve farklı sosyal etkinliklerin içinde yer almalarına katkı sağlayacak. Okullarımızda görevli personele ve öğretmenlerimize sosyal aktivite anlamında önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun.” dedi. 

“GÜZEL BİR İŞBİRLİĞİ”

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun da Trabzon Akvaryum’un ve Kuş Parkı’nın su canlılarını ve kuş türlerini tanıma noktasında bütün vatandaşlara önemli bir imkân sunduğunu söyledi. İmzalanan protokolün okullarda görevli personel ve öğretmenler için hayvanlara yönelik önemli farkındalık oluşturacağını kaydeden Uygun, “Protokolümüzün hayvan sevgisini ve hayvanlara saygıyı, hayvan haklarını kavrama noktasında da bir bilinç oluşturacağını düşünüyorum. Hayvanları yakından görmek onları tanımamıza vesile olacaktır. Dolayısıyla da doğaya ve çevremize bütün unsurlarıyla, üzerinde yaşadığı canlılarla birlikte neden sahip çıkmamız gerektiği ve korumamız gerektiğine yönelik bilincimiz pekişecektir. Çünkü biz hep birlikte bir zincirinin halkaları gibi yaşamı oluşturan ve birbirimize muhtaç varlıklarız. Bu anlamda bu protokolü Ortahisar Belediyemizle yaptığımız güzel bir işbirliği olarak görüyorum ve bir kez daha Başkanımız Ahmet Metin Genç’e, Ali Şahin Bey’e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Eğitim camiasına hayırlı, uğurlu olsun.” şeklinde konuştu. 

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER