"DOKA'DAN TRABZON ARSİN OSB'YE HİBE DESTEĞİ

"DOKA'DAN TRABZON ARSİN OSB'YE HİBE DESTEĞİ

DOKA’DAN TRABZON ARSİN OSB’YE HİBE DESTEĞİ

Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığınca hazırlanan ve DOKA Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’ na sunulan “Trabzon Arsin OSB Yeşil Dönüşüm Stratejisi ve Yol Haritasının Hazırlanması” projesi hibe almaya hak kazandı.

Proje, Trabzon Arsin OSB Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Sakarya, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Baştürk, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Trabzon Arsin OSB Bölge Müdürü Hakkı Yazıcı ve Trabzon Arsin OSB Proje Yöneticisi Tomris Kurt’ un hazır bulunduğu törende karşılıklı olarak imzalandı.

Trabzon Arsin OSB Yeşil Dönüşüm Stratejisi ve Yol Haritasının Hazırlanması Projesi ile Trabzon Arsin OSB’nin Yeşil Mutabakat konusunda gerçekleştireceği programlar için mevcut durumunu ortaya koymak ve stratejiler oluşturmak üzere sektörlerin karşılaştığı riskler, fırsat, beklenti ve ihtiyaçların belirlenmesi amaçlanmaktadır. 

Proje kapsamında OSB’ deki firmaların Yeşil Mutabakat çerçevesindeki ihtiyaçlarının belirlenmesi için mevcut durum analizinin yapılması, yeşil dönüşüm sürecinde şirketlerinin durumunun değerlendirilmesi, ortaya çıkan veriler çerçevesinde Trabzon Arsin OSB’nin Yeşil Dönüşüm Stratejisi ve Yol Haritası Raporunun hazırlanması ve karbon ayak izinin hesaplanması faaliyetleri gerçekleştirilecektir. 

İmza töreninde yeşil dönüşüm ve dijitalleşmenin önemine değinen Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Sakarya “Yeşil dönüşüme uyum sağlamanın ilk koşulunun bölgemiz bünyesindeki işletmelerin kaynak kullanımının kontrolünden, verimliliğin artmasından ve izlenebilir bir sistem kurmaktan geçtiğinin bilincindeyiz. Yönetim Kurulu olarak özellikle dijitalleşme ve sürdürülebilirlik konularında sanayicilerimize destek olmak ve firmalarımızın bilincini artırmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Trabzon Arsin OSB Yönetimi olarak projemize gösterdikleri ilgiden ve sağladıkları destekten ötürü Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreteri olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür ederiz. ”dedi.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER