CHP’Lİ AHMET KAYA: “ÇARŞIBAŞILI BALIKÇILARIMIZIN AVLANMA ALANLARINA DOKUNMAYIN

CHP’Lİ AHMET KAYA: “ÇARŞIBAŞILI BALIKÇILARIMIZIN AVLANMA ALANLARINA DOKUNMAYIN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada avlanma alanlarına kafes kurulması planlanan Çarşıbaşılı balıkçıların yaşadıkları sıkıntıya dikkat çekerek, “Balıkçılarımızın avlanma alanlarına dokunmayın. Geçimini balıkçılıktan sağlayan yaklaşık 600 ailenin ekmeğiyle oynamayın.” dedi.

Trabzon'da balık ve balıkçılık deyince ilk akla gelen yerin Çarşıbaşı ilçesi olduğunu ifade eden Kaya, Yalıköy- Çarşıbaşı Limanı arasında kalan son avlanma alanlarına da kafes kurulması halinde balıkçılıkla geçimini sağlayan yaklaşık 600 ailenin evine ekmek götüremez hale geleceğini belirtti.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya konuşmasında şunları söyledi:

“BALIKÇILARIMIZA AVLANACAK YER BIRAKMIYORLAR”

“Son yıllarda kıyılarımız boyunca kurulan kafesler nedeniyle avlanma alanları iyice daralan balıkçılarımız, Yalıköy- Çarşıbaşı Limanı arasında kalan son avlanma alanlarının ellerinden alınmaması için mücadele ediyorlar.”

“EKMEK MÜCADELESİNİN YANINDAYIZ”

“Yaklaşık 600 aileden oluşan bu insanlarımız, balıkçılık yaparak evlerine ekmek götüren insanlarımız. İmzalar toplayarak mağduriyetlerini Tarım İl Müdürüne iletmelerine rağmen balıkçılarımıza sahip çıkılmamış.

Çarşıbaşılı balıkçılarımızın mücadelesi, bir hak, bir ekmek mücadelesidir. Bu haklı mücadelelerinde sonuna kadar yanlarındayız.”

“YAKLAŞIK 600 BALIKÇI AİLEMİZİ MAĞDUR ETMEYİN”

“Buradan iktidara sesleniyorum. Tekne balıkçılığı Trabzon'umuz için atadan, dededen kalma önemli bir kültürdür ve ondan da önemlisi birçok insanımızın geçim kaynağıdır. İnsanlarımızın ekmeğiyle oynamayın, onları ve ailelerini mağdur etmeyin, Çarşıbaşılı balıkçılarımızın avlanma alanlarına dokunmayın.”

Berat Kalaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11