ÇAYELİ BAKIR VE KEBİR SÜT BÖLGENİN GURURU OLDU

ÇAYELİ BAKIR VE KEBİR SÜT BÖLGENİN GURURU OLDU

Her yıl geleneksel olarak İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanmakta olan Türkiye’nin en büyük ikinci 500 sanayi kuruluşu listesine 2021 yılında Doğu Karadeniz Bölgesinden iki firma girmeyi başardı.
 
Rize merkezli Çayeli Bakır İşletmeleri A.Ş. listeye 61. sıradan giriş yaparken, Kebir Süt markası ile süt ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Trabzon merkezli Karadeniz Kardeşler Gıda San. ve Tic. A.Ş. firması yeniden sıralamaya girme başarısı göstererek 261. sırada yer aldı.
 
Konu hakkında değerlendirmede bulunan Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan; bölgemizin güzide sanayi kuruluşlarından olan ihracatçı üyelerimiz Çayeli Bakır İşletmeleri A.Ş. ve Karadeniz Kardeşler Gıda San. ve Tic. A.Ş. firmalarının Türkiye’nin en büyük ikinci 500 sanayi kuruluşu listesine girme başarısı gösterdiğini, her iki firmanın da kendi sektörlerinde birer dünya markası haline gelmesinden gurur duyduklarını, gerek ülkemize kazandırdıkları döviz gerekse insanımıza sağladıkları iş imkanları ve istihdam kapasitelerinin takdire şayan olduğunu belirtti.
 
Basın bültenlerinizde yer verilmek üzere bilgilerinize saygılarımızla sunulur.

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11