BÜYÜKŞEHİR KARLA MÜCADELEYE HAZIR

BÜYÜKŞEHİR KARLA MÜCADELEYE HAZIR

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Trabzon’da dün gece başlayan kar yağışı, bugün akşam saatlerinden itibaren Trabzon merkezde yoğunlaşacak. 
Sahil kesimlerinde, il ve ilçe merkezlerinde yoğun kar yağışı beklenirken, Trabzon Büyükşehir Belediyesi kar ve buzla mücadele hazırlıklarını tamamladı. Büyükşehir Belediyesinin koordinatörlüğünde, 18 ilçe belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirilecek karla mücadele çalışmalarında 500 personel, 200 iş makinesi ve 12 kar küreme aracı ile görev alacak. 
Hazırlıklar hakkında Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada “Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri olarak hazırlıklarımızı birkaç gün önceden başlattık ve şu an itibarıyla çalışmalarımızı tamamladık. Bu çerçevede 200 iş makinemiz ve 500 personelimizle birlikte oluşabilecek bazı sıkıntıları çözme noktasında hazırlıklarımızı yaptık. İş makinelerinin dışında 12 kar küreme motoru ile merkezde kaldırım temizleme çalışması gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızın da kar yağışına hazırlıklı olmalarını ve bizlere yardım etmelerini bekliyoruz. Şuanda yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle ekiplerimiz orada görev yapmaya devam ediyor” ifadeleri kullanıldı.

Berat Kalaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER