BÜYÜKŞEHİR GECE GÜNDÜZ İŞ BAŞINDA

BÜYÜKŞEHİR GECE GÜNDÜZ İŞ BAŞINDA

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar İçme Suyu Temini Projesi ile birlikte hayata geçirdiği altyapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, şehrin altyapı sorununu ortadan kaldıracak olan Ortahisar İçme Suyu Temini Projesi hızla devam ediyor. Meydan bölgesinde Kahramanmaraş Caddesi, Uzun Sokak ve Kunduracılar Caddesi’nde içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu, doğalgaz ve fiber altyapı hattı çalışmaları yürütülüyor. Ayrıca Pelitli, Konaklar, Kalkınma ve 1 ve 2 Nolu Beşirli Mahallelerinde toplamda 10 ekip sahada yer alıyor. 

KUNDURACILAR VE FARABİ’DE GECE ÇALIŞMASI
Altyapı çalışmalarından vatandaşların en az şekilde etkilenmesi adına önlemler de alan Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını 7/24 esaslı yürütüyor. Kahramanmaraş Caddesi ve Uzunsokak’ta gündüz saatlerinde çalışan ekipler, gün içindeki nüfus yoğunluğunu göz önünde bulundurarak Kunduracılar Caddesi’nde çalışmalarını akşam 21.00 ile sabah 06.00 saatleri arasında sürdürüyor. Aynı şekilde Kalkınma Mahallesi Farabi Caddesi’ndeki altyapı çalışmaları da akşam 21.00 ile sabah 06.00 saatleri arasında yürütülüyor. 

MARAŞ VE UZUN SOKAK’TA SONA DOĞRU 
Meydan bölgesindeki çalışmaları en kısa sürede tamamlamak için yoğun gayret gösterdiklerini belirten Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Bugüne kadar toplamda 87 bin 603 metre içme suyu, 3 bin 451 metre kanalizasyon ve 7 bin 562 metre yağmursuyu hat imalatı gerçekleştirildi. Kahramanmaraş Caddesi’nde son 38 metre, Uzun Sokak’ta ise son 55 metredeyiz. Kunduracılar Caddesi’ndeki çalışmalar da dün gece itibariyle başladı. Oldukça özel bir planlama ve çalışmaya imza atıyoruz. Vatandaşlarımızdan bu süre zarfında sabır ve anlayış göstermelerini istirham ediyoruz” dedi.

Berat Kalaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner11