BÜYÜKŞEHİR DİLENCİLERİN ENSESİNDE

BÜYÜKŞEHİR DİLENCİLERİN ENSESİNDE

BÜYÜKŞEHİR DİLENCİLERİN ENSESİNDE 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerince, 2024 yılı içerisinde 407 dilenciye müdahale ederken 6’sına yaptırım uyguladı. 

Trabzon’da turizm sezonunun başlaması ve artan ziyaretçi sayısından dolayı Trabzon Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Vatandaşların ve turistlerin rahatça şehirde gezmeleri, ziyaretlerini gerçekleştirmeleri ve iyi izlenim edinmeleri için Trabzon Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri faaliyetlerini sıklaştırdı. Yapılan çalışmalar sonucunda 1 Ocak 2024 tarihinden bu yana 407 dilenciye müdahale edilirken 6 dilenciye ise yaptırım uygulandı. 

YAPTIRIM UYGULANDI
Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen çalışmalarla birlikte Trabzon’u ziyaret eden yerli ve yabancı misafirlere daha rahat ve güvenli bir ortam sağlanacak. Kavşaklardan sokaklara kadar uzanan dilencilik faaliyetlerine karşı kararlı bir mücadele veriliyor. 2023 yılında Ortahisar bölgesinde tespit edilen 1900 dilenciye karşı gerekli önlemleri alındı ve 24'üne idari işlem uygulandı. 2024 yılı itibarıyla da bu çalışmalar aralıksız devam etmekte olup, Ortahisar'da 407 dilenciye müdahale edildi ve bunlardan 6'sına idari yaptırım uygulandı."

ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
Açıklamada şunlar kaydedildi: “2024 yılı Haziran ayı itibariyle faaliyete geçilen Uzungöl bölgesinde 25 adet yerli ve yabancı dilenci alınarak mevzuat kapsamında gerekli işlemler yapıldı. Alınan dilenciler belli bir saate kadar Zabıta Karakolu’muzda tutulduktan sonra ikametgahlarına gönderildi. Belediyemiz ekiplerimizce söz konusu faaliyetlere yönelik çalışmalar aralıksız devam edecektir.”

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER