BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KAÇAK EV TEMELLERİNİN KAPATILMASINA DESTEK VERDİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KAÇAK EV TEMELLERİNİN KAPATILMASINA DESTEK VERDİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KAÇAK EV TEMELLERİNİN KAPATILMASINA DESTEK VERDİ 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon Valiliği'nin yaylalarda izinsiz açılan ev yerlerinin kapatılması ve yapımına başlanılan kaçak yapıların yıkılma kararının hayata geçirilmesinde  
önemli bir rol üstleniyor. Belediyenin sağladığı makine desteği, kaçak yapılaşmayla mücadeleye büyük katkı sunuyor. 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yaylalarda izinsiz açılan ev temellerinin kapatılması kararına makine desteği sağladı. Trabzon Valiliği’nin aldığı kararın ardından Büyükşehir Belediyesi’nden makine desteği talep edildi. Ekipler, başlattıkları çalışmalarla Çaykara ilçesinin yaylalarında açılan ev temellerini kapatıyor, yapımına başlanılan evlerin ise yıkımını gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Sultan Murat, Öküzlü, Mavreyas, Yurt ve Eğrisu yaylaları olmak üzere birçok yaylada çalışma gerçekleştirildi. Açılan ev yerleri ve yapımına başlanılan evler yıkıldı. 

ÇALIŞMALAR SÜRECEK
Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, “Vatandaşlar tarafından açılan kaçak ev yerlerinin kapatılması Trabzon Valiliği tarafından alınan bir karardır. Çaykara Kaymakamlığı’nın talebi üzerine makine desteği sağladık. Bu kapsamda yaylalarda açılan ev temelleri kapatılırken yapımına başlanan evler ise yıkılıyor. Şehrimizin her noktasında çalışmalarımız ve hizmetlerimiz sürecek” denildi.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER