BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURMAYA DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURMAYA DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURMAYA DEVAM EDİYOR

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile bağlarını güçlendirmek adına ‘Karpaz-Trabzon Gönül Köprüsü Veteranlar Futbol Maçı’ organizasyonuna imza attı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ile yaptığı organizasyonlarla bağlarını güçlendirmeye devam ediyor. Kardeşliğin pekiştirilmesi amacı ile her yıl yavru vatan Kıbrıs’ta geleneksel olarak düzenlenen ‘Hamsi Festivali’yle sınırlı kalmayan Büyükşehir Belediyesi, Trabzon’da da etkinliklerini sürdürüyor. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç’in himayelerinde, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nca ‘Karpaz-Trabzon Gönül Köprüsü Veteranlar Futbol Maçı’ düzenlendi. Akyazı Yavuz Selim Stadı’nda gerçekleşen müsabakaların ilk maçında Akçaabat Sebat Veteranlar Futbol Takımı,  Kıbrıs Karpaz Masterleri Derneği ile 3-3 berabere kaldı. 70 dakika süren müsabakaya taraftarlar yoğun ilgi gösterirken her iki takım da maç sonu alkışlandı.

HEMŞEHRİLERİNİ DAVET ETTİ
Kardeşlik duygularını pekiştiren organizasyonunun devamı pazar günü Yavuz Selim Stadı’nda devam edecek. Bu kez Karpaz Masterleri Derneği ile Trabzon Veteranlar futbol takımı saat 17.00’da karşı karşıya gelecek. İki ülke arasındaki dostluğun ön plana çıktığı müsabakalar vatandaşlar tarafından yakından takip edilirken Büyükşehir Belediye Başkanı Genç, pazar günü gerçekleşecek olan final müsabakasına tüm hemşehrilerini davet etti. ‘Karpaz-Trabzon Gönül Köprüsü Veteranlar Futbol Maçı’ organizasyonu Başkan Genç'in de katılacağı muhteşem bir seremoni ile tamamlanacak.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER