BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DİLENCİLİKLE MÜCADELEDE KARARLI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DİLENCİLİKLE MÜCADELEDE KARARLI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DİLENCİLİKLE MÜCADELEDE KARARLI

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, dilencilere karşı alınan önlemleri değerlendirmek üzere toplantı düzenledi. Yerli ve yabancı misafirlerin rahatsız edilmemesi hususundaki tedbirlerin artırılması kararı alındı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında artan yerli ve yabancı dilencilere karşı tedbirlerini artırıyor. Genel Sekreter Gürkan Üçüncü başkanlığında Büyükşehir Zabıta Daire Başkanı Muharrem Öztürk, İl Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Çocuk Şube Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Başkanlığı temsilcileri ve Ortahisar Belediyesi Zabıta Müdürü ile yapılan toplantıda dilencilikle mücadele konusunda ek önlemler ele alındı. Trabzon'daki mevcut durumun değerlendirildiği toplantıda, şehirdeki dilencilikle mücadelede yürütülen çalışmalar takdirle karşılandı. Şu ana kadar başarılı bir şekilde yürütülen çalışmaların daha da etkin hale getirilmesi için ek adımların atılması kararlaştırıldı. 

ŞEHRİMİZİ RAHATLIKLA ZİYARET EDEBİLECEKLER 
Şehirde huzur ve güvenin önemine vurgu yaparak, dilencilik konusunda kararlı olduklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Gürkan Üçüncü, “Trabzon’umuz, tarihi, kültürü ve doğasıyla öne çıkan bir turizm merkezi. Dilencilik gibi unsurların bu güzellikleri gölgelemesine izin vermemek için tedbirlerimizi alıyoruz. Yerli ve yabancı misafirlerimiz, şehrimizi ziyaret ederken rahatsız edilmeyecekler. Bu kapsamda ilgili kurumlarla da iş birliği içinde daha etkili tedbirler alarak şehirdeki huzuru ve güveni artırmaya odaklanıyoruz” dedi.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER