Başlık Dr.Günnar Sanat toplumun kalbidir

Başlık Dr.Günnar Sanat toplumun kalbidir

Sanat Toplumun Kalbidir

Trabzon Milletvekili Dr. Adnan Günnar Çınar Uluslararası Kültür ve Sanat Derneğinin düzenlemiş olduğu sergi açılışına katıldı.

AK Parti Trabzon Milletvekili Dr. Adnan Günnar; Bu topraklarda doğan, çocukluğunu ve gençliğini, eğitim hayatını bu şehirde geçiren Osmanlı İmparatorluğu’nun en büyük Padişahlarından birinin Kanuni Sultan Süleyman olduğunu ifade ederek, “Çağ açıp çağ kapatan, cihan padişahı Fatih Sultan Mehmet, Trabzon’un fethiyle ancak İstanbul’un fethinin tamamlanacağını ifade etmiştir. Osmanlı Padişahlarımızdan Fatih Sultan Mehmet büyük bir komutan olmasının yanı sıra bilim ve sanata büyük önem veren, musiki, şiir ve güzel sanatlarla oldukça ilgili bir padişahtı” dedi.
Ülkelerin maddi kalkınmalarının yanında manevi kalkınma ve gelişmelerinin en önemli göstergelerinin kültürel ve sanatsal gelişmişlikleri ve ilerlemeleri olduğunu ifade eden Milletvekili Günnar, “Sanat bir ülkenin kalbi ve vicdanıdır. Köklü tarihi geçmişiyle spor, siyaset, ticaret ve tarih kenti olarak ünlenen Trabzon şehrimiz ülkemize çok önemli şairler, yazarlar, ressamlar ve  sanatçılar yetiştirmiş çok önemli bir sanat ve kültür şehridir. Ülkemizdeki ilk opera binasının Trabzon’da kurulduğunu buradan bir kez daha duyurmak istiyorum. Biraz önce gezerek inceleme fırsatı bulduğum el emeği ve göz nuru minyatür ve replikaların yapımında emeği geçen tüm sanatçılarımıza ve bu serginin organizasyonunda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Berat Kalaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11