Başkan Kaya, İskenderpaşa esnafını ziyaret etti

Başkan Kaya, İskenderpaşa esnafını ziyaret etti

Başkan Kaya, İskenderpaşa esnafını ziyaret etti

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, yoğun çalışma temposunun arasında esnaf ziyaretlerini ihmal etmiyor.  

“ESNAFLARIMIZ, ŞEHİR EKONOMİSİNİN CAN DAMARIDIR”

İskenderpaşa Mahallesi’nde esnaf ziyareti yapan Başkan Kaya, esnafların sorun ve taleplerini dinledi. Esnaf ve sanatkarların Trabzon ekonomisinin can damarı olduğunu belirten Kaya, “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz, maliyetlerin her geçen gün artmasına neden oluyor ve esnafımız çok zor durumda. Bu zor durum Trabzon’un geneline yansıyor” dedi. 

“ESNAFIMIZIN TALEP VE ÖNERİLERİNİ DİNLİYORUZ”

Esnaf ve sanatkarların önemine dikkat çeken Kaya, “Kent ekonomisinin can damarını oluşturan esnaf ve sanatkarlarımızı ziyaret ediyor, talep, öneri ve sorunlarını dinliyoruz. Ekonomiye sağladıkları katma değer, istihdam ve üretim potansiyelleri göz önüne alındığında esnaf ve sanatkarlarımızın önemi daha iyi anlaşılacaktır. Bu sorunlar çözüldüğü, gereken destekler sağlandığı takdirde, esnaflarımız şehrimizin gelişip kalkınmasına en fazla katkıyı verebilecek kesimlerin başında gelmektedir” diye konuştu. 

“KENTİMİZİ ORTAK AKILLA YÖNETMELİYİZ”

Esnafa nefes aldıracak hamlelerde bulunulması gerektiğini ifade eden Başkan Kaya, “İmkânlarımız ve sorumluluk alanımız doğrultusunda esnaflarımızın sorunlarına çözüm üretebiliriz. Kentin ortak akılla yönetilmesi fikrini çok önemsiyoruz ve bu çağrımızı yineliyoruz. İçinde bulunduğumuz ekonomik şartlar göz önünde bulundurularak esnafa nefes aldıracak çözümler üretmeliyiz” dedi. 

İskenderpaşa Esnafı ise Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya’yı Trabzon sokaklarında gezerken görmekten büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek ziyaretleri için teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2024, 20:42

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER