Başkan Kara ve Erdoğan turizm sezonu öncesi değerlendirme yaptı

Başkan Kara ve Erdoğan turizm sezonu öncesi değerlendirme yaptı

Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü Tamer Erdoğan, Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ni (TESOB) ziyaret ederek Başkan Metin Kara ile görüştü. Görüşmede turizm sezonu öncesi yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

TESOB Başkanı Metin Kara, kurum olarak turizme özel bir önem verdiklerini vurgulayarak, “Şehrimizde turizmin her yönden gelişmesi için sürekli proje üretiyor ve uyguluyoruz. Bugüne kadar turizm sektörüne nitelikli eleman yetiştirilmesiyle ilgili projeler uyguladık. Şu anda devam eden projemizi ise turizme yönelik ahşap hediyelik eşya üretimini artırmak amacıyla uygulamaya koyduk. ‘Gençler CNC Tezgâhı ile İş Hayatına Atılıyor’ projesi kapsamında 35 gencimize eğitim veriyoruz. Dışa bağımlı şekilde devam eden bu sektörü de şehrimizde canlandırmanın gayreti içindeyiz. Ayrıca esnaflarımıza yönelik yabancı dil eğitimlerimiz de devam ediyor” dedi.

Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdür Tamer Erdoğan da turizm sektörüne yönelik çalışmaları takdirle takip ettiklerini vurgulayarak TESOB Başkanı Kara ve çalışma ekibine başarı dileklerini iletti.

Ziyarette ayrıca turizm sezonu öncesinde ve sezon sırasında yapılması gereken çalışmalar konusunda istişarede bulunuldu. Ayrıca daha geniş kapsamlı bir toplantıyla sezon hazırlıklarının değerlendirilmesi konusunda da görüş birliğine varıldı. Başkan Kara, ziyaretinin anısına Erdoğan’a hediyelik eşya projesi kapsamında üretilen ürünlerden takdim etti.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER