Başkan Kara: Gelir Kaybı ve Kira Desteği Başvuru Fırsatını Kaçırmayın

Başkan Kara: Gelir Kaybı ve Kira Desteği Başvuru Fırsatını Kaçırmayın

Başkan Kara: Gelir kaybı ve kira desteği başvuru fırsatını kaçırmayın


25.02.2021, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, gelir kaybı ve kira desteğine başvuru tarihinin 31 Mart 2021’e kadar uzatıldığını belirterek, “Trabzon’da başvuru hakkı olmasına rağmen bu haktan yararlanmayan 3 bine yakın esnaf ve sanatkârımız bulunuyor. Bu üyelerimizin 31 Mart’a kadar başvurularını e-devlet üzerinden yapmalarını gerekiyor” dedi.


TESOB Başkanı Metin Kara, Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülen gelir kaybı ve kira desteği hibe destek programına başvuruların 31 Mart 2021 tarihine kadar uzatıldığını söyledi. Başkan Kara, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Pandemi nedeniyle olumsuzluklarla karşılaşan esnaf ve sanatkârımıza destek olmak amacıyla gelir kaybı ve kira desteği uygulamaya koyulmuştu. Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan, geçtiğimiz günlerde bu desteğe başvuruların 31 Mart 2021’e kadar uzatıldığını açıkladı. Trabzon’da başvuru hakkı olmasına rağmen müracaat etmeyen 3 bine yakın esnaf ve sanatkârımız var. Bu desteklerden yararlanmak isteyen, hakkı bulunmasına rağmen başvurmayan veya başvurusu reddedilen esnaf ve sanatkârlarımızı 31 Mart 2021’e kadar e-devlet üzerinden başvuru yapmaya çağırıyorum. Pandemi sürecinde zorluklarla ayakta kalmaya çalışan esnaf ve sanatkarlarımız, destek olabilecek bu fırsatları kaçırmasınlar.”

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 15:09

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner11