BASINA VE KAMUOYUNA

BASINA VE KAMUOYUNA

Odamızın iki eski çalışanı arasında yaklaşık iki yıl önce mesajlaşma yoluyla yaşanan taciz iddiaları taraflarca yargıya taşınmıştır. İddialar, kurumumuza intikal ettikten sonra hassasiyetle takip edilmiştir. Bu süreçte taraflardan E.Ç.’nin Ağustos 2021 tarihinde odamız ile iş akdi feshedilmiştir. Söz konusu davanın diğer tarafı olan L.Y.’nin de dava süreciyle ilgili şahıslara ait özel belgeleri derdest davasında kullandığı ve ikinci kez de kurumun sisteminden izinsiz olarak aldığı bilgileri üçüncü şahıslarla paylaştığı kanıtlarıyla birlikte tespit edilmiş ve bu nedenle Şubat 2022 tarihinde savunması alınarak iş akdi feshedilmiştir.

Bazı basın yayın organlarında yer alan kurumumuzu yıpratıcı açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, bu süreçteki tüm işlemlerini gerekçeleriyle birlikte hukuka uygun olarak gerçekleştirmiştir.

İki eski çalışan arasında yargılama süreci devam eden davaya, odamızın adının asılsız ithamlarla karıştırılmasıyla ilgili olarak gerekli hukuki işlemlerin başlatılacağını kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla

 

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası

Berat Kalaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11