Aziz Yıldırım’ın 2023-2024 Eğitim- Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Mesajı

Aziz Yıldırım’ın 2023-2024 Eğitim- Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Mesajı

Trabzon Valisi Sayın Aziz Yıldırım’ın 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “Eğitimdir ki bir ulusu, ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatır ya da tutsaklık ve düşkünlüğe bırakır.” sözleri, eğitimin önemini bizlere açıkça ifade etmektedir.
 
2023-2024 Eğitim - Öğretim Yılı’na başlamanın heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bugün, yarının büyükleri olan çocuklarımız, ders başı yaparak okulları, öğretmenleri ve arkadaşları ile buluşacaklar. Bu güzel buluşmanın tüm çocuklarımız, öğretmenlerimiz, eğitim camiamız ve velilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
 
En kıymetli varlıklarımızı, evlatlarımızı, çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve teknoloji ile buluştururken onları millî ve manevi değerlerimizle de donatmalıyız. Milletimizin varlığının; kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılmasının ilk şartının tarihine, milletine, devletine, bayrağına, vatanına bağlı nesiller yetiştirmekten geçtiğini asla unutmamalıyız. Bu sebeple ülke olarak, en temel amacımız, çocuklarımızın millî ve manevi değerleri önceleyen, nitelikli ve kaliteli bir eğitim almalarıdır.
 
​Geleceğimizin Teminatı Sevgili Çocuklar ve Gençlerimiz,
Muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkmamız için hazırlanan eğitim yuvalarınızda ülkemizin ve milletimizin ufuklarını aydınlatan birer güneş olarak doğacak ve devletimizi daha da ileriye taşımak için çaba sarf edeceksiniz. Bu zor süreçte insanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet olduğunu aklınızdan bir an olsun çıkarmayacağınızdan şüphe duymuyor, eğitim hayatınızda ayrı ayrı her birinize üstün başarılar diliyor, gözlerinizden öpüyorum.
 
Saygıdeğer Anne Babalar;
Evlatlarınız bize emanettir. Günümüzde olduğu gibi gelecekte de kendinizden daha çok önemsediğiniz evlatlarınızın kendilerine ve ülkemize faydalı birer insan olarak yetişmeleri için desteğinizi devam ettirmenizi arzu ediyor, bütün velilerimize yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum.
 
Değerli Öğretmenlerimiz;
Beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi emreden, kalemi kılıçtan üstün tutan bir medeniyetin temsilcileri olarak sizler, dün olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundasınız. Eğitim ve öğretimin kalitesini artırmak adına fedakârca çalışacağınıza olan güvenimiz tamdır. Şüphe yoktur ki yeni nesil sizlerin elinde şekillenecek, geleceğimizin teminatı gençlerimiz sizlerin eseri olacaktır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevini fedakârca ifa ederken şehitlik makamıyla şereflenen ve gazilik ünvanıyla onurlanan eğitim camiamızın aziz neferlerini saygı ve şükranla yâd ediyor, eğitim öğretim hizmetlerini yürüten bütün personelimize ve elbette sevgili öğrencilerimize başarılarla dolu ve hayırlı bir yıl olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER