Aziz Yıldırım’ın 10 Nisan Polis Haftası Mesajı

Aziz Yıldırım’ın 10 Nisan Polis Haftası Mesajı

Ülkemizin güvenlik ve düzeninin istikrarında her zaman en önde olan “Polis Teşkilatımız” 179 yıldır ülkemizde misyon ve vizyonunu geliştirerek gücünü arttırmaya devam etmektedir. 
 

Polis Teşkilatı, Vatanımız, Milletimiz ve Devletimizin iç ve dış düşmanlarına karşı her an teyakkuzda bulunarak, kendilerini yeni gelişme ve durumlara göre  sürekli hazır tutarak huzur ve güvenliğimizin bekçisi olma görevini bihakkın yerine getirmektedir. 
 

Gerektiğinde vatanı ve milleti uğruna canlarını sakınmadan görevlerini ifa eden tüm emniyet mensuplarının zor olduğu kadar da şerefli olan görevlerini eşsiz bir vatan ve millet sevgisiyle yerine getirmekte olduklarını biliyoruz.
 
Büyük fedakârlık, cesaret ve kahramanlıkla hizmet veren emniyet teşkilatımız, 179 yıldır dimdik ayaktadır. Huzur ve asayişi temin etmek, suçu önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren emniyet mensubumuzun, ülke insanımız ve Trabzonlu hemşerilerimizin destekleri ile gücüne güç katacağına inancımız tamdır.
 
​Gücünü yasalardan ve halktan alan polisimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “Herkesin polisi kendi vicdanıdır fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.” sözünde ifade ettiği gibi toplumsal huzur ve istikrarımızın teminatı olmaya devam edecektir.


Bu vesile ile ilimizde görev yapan tüm Emniyet Teşkilatı mensuplarımızın 10 Nisan Polis Haftası’nı kutluyor; vatan, millet ve bayrağı uğruna canlarını feda ederek görevi başında şehit olan polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Teşkilatımızın 179. kuruluş yıl dönümünde tüm Emniyet Teşkilatımıza görevlerinde başarılar diliyor, teşkilatımızın tüm çalışanlarına aileleri ile birlikte huzurlu, mutlu ve sağlıklı günler diliyor, Ramazan Bayramlarını tebrik ediyor, selam ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER