Av.Göktürk Hukuk Bir Gün Size De Lazım Olacak

Av.Göktürk Hukuk Bir Gün Size De Lazım Olacak

CHP Maçka İlçe Başkanı Av.Nihan Göktürk Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan’a Hukuk bir gün sizede lazım olacak dedi.

Pandemi döneminde lokanta, çay ocakları ve kahve çalıştıran işletmelerimiz, dolmuş şoförleri dar boğazda, evinde internet olmadığı için, tablet alacak parası olmadığı için, çocuğu uzaktan eğitim alamayan ebeveynler feryatta, ilçemizde yine fındık üreticisinin ekonomisi elinden alınmış geliri gitmiş durumda, tarım ve hayvancılık fahiş miktarda artan fiyatlar nedeniyle sürdürülebilir olmaktan çıkmış, bir kalıp peynir alamayan aile babası isyanda, evinin kirasını ödeyemeyen vatandaşımız zorda iken, halkın sesi olmaktan kopmuş, adeta zehirlenme yaşayan yöneticilerin tutum ve davranışları akılla izah edilebilir değil!

Her türlü görsel ve yazılı basında vatandaşa yapılan bağışlardan bahsederek esnafı destekliyoruz, vatandaşı destekliyoruz, pandemi de vatandaşımızın yanındaydık ifadelerinin halk da karşılığı olmadığını yaşadık ve gördük. Halka üst perdeden bakan yöneticilerin koltuktan indiklerinde halka bakacak yüzü de kalmayacaktır.

CHP İlçe Gençlik Kolları başkanımızın Tolga ÖZTÜRK; Her pazartesi yayınlanan, zabıta tarafından dağıtılan veya dağıtıma zorlanan, halkımızın belediye başkanının reklam ajansı gibi gördüğü, ilkesel davranmayan bir gazetenin yeni açmakta olduğu işyerine bırakılması üzerine instgram hesabında hikaye kısmında “burdan Maçka zabıta arkadaşlara sesleniyorum, bir daha benim dükkanıma bu kişinin gazetesini bırakmayın,rahatsız oluyorum size zorla bunları dağıtıyor olabilir ama bana zorla veremezsiniz.” şeklinde paylaşımda bulunduğu için, yeni açmakta olduğu işyerine zabıta müdürü ve bir çok zabıta ile gelinerek bu paylaşımı neden yaptın gerekçesi ile ceza yaptırımına maruz bırakıldı.

Henüz 26 yaşında genç bir girişimci olarak işyerini yeni kiralamış, dükkanını yeni yaptırmış ve ruhsat talebinde bulunmuş olan ancak esnaf sicilinde böyle bir belge olmadığı halde motorsiklet üzerine ustalık belgesi arandığı için birçok başvurusu sonuçsuz bırakılan, belediye tarafından dört dükkan değişmeye zorlanan ve ruhsat alma süreci devam eden genç girişimci yol arkadaşımıza yapmış olduğu sosyal medya paylaşımı nedeniyle bu süreci gayet iyi bilen zabıta tarafından ruhsat almak üzere kanunsuz bir şekilde 3 gün süre verilen ve cezai yaptırıma maruz bırakılan gençlik kolları başkanımız değil, cezalandırılan Maçka esnafıdır, girişimci gençlerimizdir, çocuklarına binlerce anlam yükleyen annelerimizdir. Yanlışı her yerde her zeminde söyleyeceğiz, baskı ve tehditkar tutumlar bizi yıldırmayacak. Alınan oylarla geldiğimiz makamların halka ait olduğunun bilinciyle  kayıtsız şartsız halkın yanında olamaya doğruları savunmaya devam edeceğiz.

Hukuki sınırlar içerisinde her düşünceye ve görüşe açık olursak, bilimi esas alarak tüm renklerimizle ortak aklı yol haritası olarak belirlersek, birlik ve bütünlüğümüzden bahsedebiliriz. Konuşana düşmanlık yapan kendinden olmayanı yok etmek isteyen ilkel anlayışı kınıyoruz.

Kendilerine ne kadar demokrat deseler de halk zulüm ve baskıyı iliklerine kadar yaşamıştır ve yaşamaktadır. Halkını sefalete, borç batağına sürükleyen, kendilerini zenginleştiren, halkı kutuplaştıran, siyah camlı lüks araçlarının içine saklananların yarattığı bu düzenin değişeceğinden şüphemiz yok! Ortak akıl kazanacak!

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 12:22

Berat Kalaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11