ALİ BABACAN’DAN GENÇLERE ÇAĞRI

ALİ BABACAN’DAN GENÇLERE ÇAĞRI

 

ALİ BABACAN’DAN GENÇLERE ÇAĞRI

 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda gençlere çağrıda bulundu. “Türkiye’den vazgeçmediğinizi fakat kalmak için mümkün olan taleplerinizi anlatın,” diyerek gençlere seslenen Ali Babacan Twitter hesabından yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı. 

“Sizden ricam aile büyüklerinizle onlarla konuşun”

Biliyorum her yerde siyaset görmekten ve size seslenen siyasetçilerden yoruldunuz. Ama ben bugün sizlerden oy istemeyeceğim. Siz zaten çok daha fazlasını yapıp yılmadan sandıklarda mücadeleye devam ettiniz. 

Bugün başka bir şey konuşacağız. Anne, babalarınızı, aile büyüklerinizi konuşacağız. Sizden ricam onlarla konuşun.

“Adaletin, hakkın, fırsat eşitliğinin ne denli hayati olduğunu anlatın”

Kutuplaşmış bir iklimde, mahalle duvarlarını artık yıkmak istediğinizi, ayrımcılığı istemediğinizi anlatın. Türkiye’den vazgeçmediğinizi fakat kalmak için mümkün olan taleplerinizi anlatın. Adaletin, hakkın, fırsat eşitliğinin ne denli hayati olduğunu anlatın. Geçmişin hayaletlerinin korkusu yüzünden sizlerin bugününüzün nasıl zarar gördüğünü anlatın. Öfkeyle parmak sallayan siyasetin size son 5 senede kaybettirdiklerini anlatın. Varsa, ülkemizden giden arkadaşlarınızı anlatın. Canları yana yana yabancı ülkelerde yaşadıklarını anlatın. 

“O evlerde bizim sesimiz olun”

Tüm bunları ancak sizinle birlikte anlatabiliriz. Çünkü bizler bazı evlerdeki TV’lerde hiç yer bulamıyoruz. O evlerde bizim sesimiz olun. Biliyorum, sizin aklınız ve desteğiniz bizimle olduktan sonra bugünkü iktidarın arka bahçesi olmuş kanallara ihtiyacımız yok. Hadi, anlatmaya başlayalım. Türkiye’den vazgeçmeyen inadınızla, özgür ve zengin yarınları beraber inşa edelim.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER