AKÇAABAT’TA SPOR EĞİTİM MERKEZİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

AKÇAABAT’TA SPOR EĞİTİM MERKEZİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

AKÇAABAT’TA SPOR EĞİTİM MERKEZİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’in talimatları doğrultusunda şehre kazandırılan Spor Eğitim Merkezi, büyük ilgi görüyor. 

Daha önce Yaprak Düğün Salonu olarak kullanılan alan tadilat edilerek Spor Eğitim Merkezi’ne dönüştürüldü. Tam donanımlı olarak şehre kazandırılan Spor Eğitim Merkezi’nde 2 adet büyük spor salonu, eğitim sınıfları, sporculara özel soyunma odaları, dinlenme alanı ve kafeterya mevcut. 

Yediden yetmişe tüm Akçaabatlıların takdirini toplayan Spor Eğitim Merkezi’nde step- aerobik-pilates, karate-judo, temel cimnastik eğitimi, eğitsel oyunlar, özel gereksinimli bireyler için cimnastik, masa tenisi gibi branşlarda eğitim veriliyor. 

Alanında uzman spor eğitmenleri tarafından verilen spor kursları, gerek Akçaabat’taki kadınlar gerekse çocuk ve gençler tarafından yoğun rağbet topluyor.

BAŞKAN EKİM STEP- AEROBİK-PİLATES KURSUNU ZİYARET ETTİ

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, eşleri Yasemin Ekim Hanımefendi ile birlikte Spor Eğitim Merkezi’nde step- aerobik-pilates kursuna katılan kursiyerleri ziyaret etti. 

Kursiyerlerle bir süre sohbet eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Sportif branşların bir çoğunu açılan birbirinden farklı kurslarla Akçaabatlılarla buluşturduklarını dile getirdi. Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim; şehrin ihtiyacı olan tam donanımlı, geniş kapasiteli, fonksiyonel bir spor merkezi oluşturulduğunun altını çizdi.  Kültürde, sanatta ve sporda aktif olan Akçaabat’a ve Akçaabatlılara yakışır işlerin teker teker hayat bulduğunu da dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, hizmete yeni açılan Çok Amaçlı Spor Salonu’nun detaylarını şu ifadelerle anlattı; “ 2019 yılında göreve gelmeden önce söz verdiğimiz projeleri birer birer hayata geçirmenin haklı gururunu yaşıyorum. Tam donanımlı, her kesime, her yaşa ve her aileye hitap edecek olan Spor Merkezimizin tamamlanıp vatandaşlarımızın kullanımına sunulmasıyla birlikte kapalı spor alanı kapasitemizi büyütmüş oluyoruz. Bu sayede daha fazla vatandaşımıza daha verimli spor hizmeti veriyoruz.  Belediye olarak yaşam boyu spor felsefesiyle hareket ederek tüm hemşehrilerimizi spor ve hareketli yaşama teşvik edecek işler yapıyoruz. Geçmişte düğün salonu olarak kullanılan yaklaşık 900 m2 alana yaptığımız Çok Amaçlı Spor Salonumuz da bu amaca hizmet ediyor. Burada uzman antrenörler tarafından step- aerobik-pilates, Karate-Judo-Jimnastik, eğitici-yaratıcı drama gibi birçok kurs ve daha fazlası verilebilecek. Spor Merkezimizde 2 adet büyük spor salonu, kafeterya, teknolojik donanıma sahip derslik yer alıyor. Spor Merkezimizin bazı yerlerinde çocuklara ve sporculara yönelik tırmanma duvarları oluşturacağız bazı duvarlarında ise yaş gruplarına göre eğitsel oyunlar yer alacak. Spor Merkezimiz herkese hitap edecek. Bir aile düşünün; anne spor salonunda spor yaparken baba kafeteryada vakit geçirebilecek çocuk çok amaçlı dersliğimizde yapılan etkinliklere katılabilecek. Hem ailecek verimli hem de ilgi alanlarına göre vakit geçirmiş olacaklar. Böylece, spor kültürü küçükken ve ailede başlayacak. Spor salonumuzda alanında uzman profesyonel antrenörler spor kurslarındaki sporcularımıza spor konusunda rehberlik ediyorlar.  Tüm bunların yanı sıra kapalı spor salonu kapasitemizin artması bizlere daha çok spor branşında kurs açabilme ve daha çok kişiye erişebilme fırsatı da sunuyor. Gönlümüzün baş tacı olan güzel ilçemiz Akçaabat’ımız için ne yapsak azdır. Hayat verdiğimiz projelerimizle, işlerimizle ve çalışmalarımızla tüm kulvarlarda Akçaabat’ımızın adından söz ettirme kararlılığındayız. İlk günkü istek, azim, kararlılık, aşk ve heyecanla şehrimiz için hemşehrilerimiz için daima çalışacağız.”

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER