AKÇAABAT’TA RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU.

AKÇAABAT’TA RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU.

AKÇAABAT’TA RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Petlas 2023 Türkiye Off-Road Şampiyonasının 5. Ayağı Akçaabat’ta başladı.

19 araç ve 38 sporcunun mücadele edeceği organizasyon Akçaabat Belediyesi önünden seremoni ile start aldı. 

Petlas 2023 Türkiye Off-Road Şampiyonasının 5. Ayağıbaşlangıç seremonisine Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, İlçe Emniyet Müdürü Ali Yavuz, İlçe Jandarma Komutanı Barış Kesici, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının daire amirleri ve çok sayıda izleyici katıldı.

Petlas 2023 Türkiye Off-Road Şampiyonasının 5. Ayağının startını Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez ve Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim verdi. 

Akçaabat Belediyesi önünde yapılan Petlas 2023 Türkiye Off-Road Şampiyonasının 5. Ayağı seremonik başlangıçta duygu ve düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Akçaabat Spor Şehri Olma yolunda emin adımlarla ilerliyor diyebiliriz. Futbolda cumhuriyetle yaşıt sebat sporumuz 3. Ligde mücadele ediyor. Ve gayet de başarılı gittiğini söyleyebiliriz. Salon sporlarında belediyemiz spor kulübü başta olmak üzere amatör spor kulüplerimizin takımları birbirinden güzel başarıları ve dereceleriyle bizleri onurlandırıyor. Bireysel sporlarda mücadele eden sporcularımız girdikleri her yarışmada maşallah mutlaka bir madalyayla dönüyorlar. Ve Offroad. Uzun yıllardır adeta ilçemizde gelenek haline geldi. Bu tarihlerde beklenen bir spor faaliyeti olarak yerini aldı. Şehrimize ayrı bir heyecan ayrı bir hava katıyor. Bugün burada Ofroad 5. Ayak yarışlarının başlangıcını yapmış oluyoruz. Cumartesi ve pazar günleri Hıdırnebi Yaylamızda yarışmalar devam edecek. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sporun tüm bu güzelliklerine bizler de spor yatırımlarımızla ayrıca güzellik katmak için uğraşıyoruz. Bu kapsamda Akçaabat’ımıza bir Spor Lisesi kazandırdık. Yine Spor Lisemizin önündeki 2 adet sentetik sahaların yapımı hayırsever iş insanlarımızın destekleriyle hızla devam ediyor. Denizle bütünleşmiş bir şehir olarak Akçaabat’ımızda Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu yapıyoruz. İlçemizdeki sporseverlere daha iyi ve kaliteli hizmet sunabilmek için, eski Yaprak Düğün Salonunun bulunduğu yeri tadilat ederek, ikinci bir Spor Eğitim Merkezi yaptık. Yani kısacası ilçemiz spor şehri olma yolunda emin adımlarla yoluna devam ediyor. Petlas 2023 Türkiye Off-Road Şampiyonasındaki tüm yarışmacılarımıza başarılar diliyor hepinizi saygılarımla selamlıyorum.” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Akçaabat Belediyesi’nin katkılarıyla yapılan Petlas 2023 Türkiye Off-Road Şampiyonasının 5. Ayağı 12 Kasım 2023 Pazar Günü saat 19:00’da Akçaabat Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde yapılacak ödül töreniyle sona erecek. 

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER