AKÇAABAT’TA ‘KURULUŞTAN TÜRKİYE YÜZYILINA CUMHURİYET’ ADLI KONFERANS YAPILDI.

AKÇAABAT’TA ‘KURULUŞTAN TÜRKİYE YÜZYILINA CUMHURİYET’ ADLI KONFERANS YAPILDI.

AKÇAABAT’TA ‘KURULUŞTAN TÜRKİYE YÜZYILINA CUMHURİYET’ ADLI KONFERANS YAPILDI

Akçaabat belediyesi organizesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yıl kutlama etkinlikleri kapsamında ‘Kuruluştan Türkiye Yüzyılına Cumhuriyet’ konulu konferans yapıldı. 

Erol Günaydın Sanat Merkezinde yapılan ve Trabzon Üniversitesi Doç. Dr. Mehmet Akpınar’ın konuşmacı olduğu konferansa; Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediyesi Başkan Vekili Cevdet Bayraktar, Akçaabat İlçe Jandarma Komutanı Barış Kesici, Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Çimer, Akçaabat Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları,öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. 

Konferansta Cumhuriyetin nasıl ve ne fedakarlıklarkurulduğundan bahseden Trabzon Üniversitesi Doç. Dr. Mehmet Akpınar, Cumhuriyet’ten bugüne bilimde sanatta, eğitim öğretimde, askeri alanda ve daha pek çok alanda Türkiye’nin kat ettiği yolları görsellerle anlattı. Türkiye’nin gelişmesinde ve ilerlemesinde donanımlı gençlerin ne denli önemli olduğunun üzerinde duran Trabzon Üniversitesi Doç. Dr. Mehmet Akpınar, gelecek gençlerimizindir mesajını verdi. 

Konferans sonunda; Trabzon Üniversitesi Doç. Dr. Mehmet Akpınar’a Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez çiçek takdim ederken Akçaabat Belediye Başkan Vekili Cevdet Bayraktar da plaket verdi.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER