AKÇAABAT’TA KARATE KUŞAK TERFİ SINAVI YAPILDI.

AKÇAABAT’TA KARATE KUŞAK TERFİ SINAVI YAPILDI.

AKÇAABAT’TA KARATE KUŞAK TERFİ SINAVI YAPILDI

Akçaabat’ta Karate sporunu sevenlerin sayısı çoğalmaya devam ediyor.

Akçaabat Belediyesi Spor Kulübüne bağlı Karate Sporcularının Karate Kuşak Terfi Sınavı, Akçaabat Belediyesi’ne ait Spor Eğitim Merkezinde yapıldı. 

Karate Sporcularının ter döktüğü Kuşak Terfi Sınavına toplamda 43 Karate Sporcusu katıldı. 

Karate Kuşak terfi Sınavının sonucuna göre 9 sporcu beyaz kuşaktan sarı kuşağa, 10 sporcu sarı kuşaktan turuncu kuşağa, 5 sporcu turuncu kuşaktan yeşil kuşağa, 2 sporcu yeşil kuşaktan mavi kuşağa, 3 sporcu mavi kuşaktan kahverengi 3. KYU’ya, 14 sporcu kahverengi 3. KYU’dan 2. KYU’ya terfi etti. 

Karate Kuşak Terfi Sınavında bir üst kademeye terfi eden tüm sporcuları tebrik eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Karate disiplin gerektiren bir spordur. Spor ahlakı verilen çocukların yaşama daha düzenli devam ettiğini ve hayatta birçok kazanımlarının olduğunu biliyoruz; görüyoruz.Spor, gençlerimizin fizyolojik ve psikolojik gelişimlerine katkı sağlıyor. Aynı zamanda da çocukların ve gençlerin sosyal gelişimlerini ve özgüvenlerinin artmasına büyük katkıda bulunuyor. Karate Kuşak Terfi Sınavında ter döken 43 sporcumuzun, velilerimizin de desteğiyle Karate Sporunu hayat felsefesi ve yaşam biçimi olarak benimseyip sürdürmelerini istiyoruz. Çocuklarımızın spora yönelmesinde hepimizin teşvik edici olması ve her şeyden önce çocukların ve gençlerin bunu istemesi gerekiyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çok güzel bir sözü var; ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.’ Zeki ve çevik olmak sporculuk anlamında başarı sağlamak için çok önemlidir.Ancak kabiliyet; ahlakla, insaniyetle, etik kurallarla, milli ve manevi duygularla taçlandığında ortaya çıkar. Ben sporcularımızın ailelerine çok teşekkür ediyorum. Çünkü evlatlarının peşinden onların gelecekleri için koşturuyorlar. Biz de Akçaabat Belediyesi olarak sporumuza ve sporcumuza elimizden gelen imkanlarla destek vermeye çalışıyoruz. Karate Kuşak Terfi Sınavında bir üst kuşağa terfi eden tüm sporcularımızı tebrik ediyor; onların eğitiminde büyük rol oynayan antrenörlerine ve bu organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER