AKÇAABAT’TA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILDI.

AKÇAABAT’TA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILDI.

AKÇAABAT’TA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILDI

Akçaabat Belediyesi ve Akçaabat Kaymakamlığı’nın organizesinde Akçaabat Atatürk Parkında Ramazan Bayramı vesilesiyle geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı. 

Bayramlaşma törenine; Akçaabat Kaymakamı Yusuf Cankatar, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güngör, Akçaabat protokolü, Kurum ve Kuruluşların Daire Amirleri, AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Muhammet Ali Yılmaz, AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı Mahmut Çavuş, MHP Akçaabat İlçe Başkanı Özcan Ergün, Siyasi Partilerin İlçe temsilcileri, önceki dönem Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, Akçaabat Belediyesi Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Geleneksel bayramlaşma töreninde duygu ve düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, bayramlarda birlik ve beraberlik içerisinde olmanın önemine değindi.

Başkan Ekim konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “ On bir ayın sultanı mübarek Ramazan Ayı’nı geride bırakarak bayrama kavuştuk. Bizleri Ramazan Bayramı’na kavuşturan Rabbimize şükürler olsun. Bu güzel günlerin feyz, rahmet ve bereketinde bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Değerli hemşehrilerim; bayramlar; birlik olmanın, yakınlaşmanın, paylaşmanın ve gönülden buluşmaların en güzel yaşandığı özel günlerdir. Dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturan, dayanışmayı, yardımlaşmayı artıran, hoşgörü, kardeşlik duygularını güçlendiren bayramları, anlam ve önemine uygun olarak kutlamalıyız. Ramazan Bayramımızın, bayram havasında geçmesini temenni ediyorum.  Rabbim, tüm dünyada yüzlerin güldüğü, çocukların mutlu olduğu, barışın ve huzurun hakim olduğu, rızkımızın bereketlendiği ve sıhhatimizin daim olduğu bir bayram geçirmemizi nasip eylesin. Bu duygu ve düşüncelerle başta Akçaabatlı hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramını yürekten tebrik ediyor, Yüce Allah’tan bir sonraki bayrama hep birlikte kavuşmamızı niyaz ediyorum.” dedi.

Bayramlaşma töreninde duygu ve düşüncelerini dile getirerek herkesin Ramazan Bayramını kutlayan Akçaabat Kaymakamı Yusuf Cankatar  ise “Ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Aileniz ve sevdiklerinizle güzel bir bayram geçirmenizi diliyorum. Bayramın; Akçaabat’ımıza ve tüm İslam Alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bayramlar, bizleri biz yapan kaynaştıran paylaşma duygularını artıran çok önemli günleri idrak ediyoruz. Bu bayramda her bayram gibi paylaşarak geçirmemizi diliyorum.' Dedi. 

Konuşmaların ardından Akçaabat Müftüsü Yusuf Genç, Ramazan Bayramı duası yaptı ve vatandaşlar, protokol üyeleriyle tek tek tokalaşarak bayramlaştı.

 Bayramlaşma töreni Akçaabat Belediyesi tarafından vatandaşlara çeşitli ikramların sunulmasıyla sona erdi.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER