AKÇAABAT’A ÇOK YAKIŞTI.

AKÇAABAT’A ÇOK YAKIŞTI.

AKÇAABAT’A ÇOK YAKIŞTI

Akçaabat Sahil Park, yenilenen yüzüyle yediden yetmişe herkesin beğenisini topladı. 

Akçaabat’ın inci gerdanlığı olan Akçaabat Sahili, adeta Akçaabatlıların denizle buluşma noktası, nefes alma yeri…

Etap etap yenilediğimiz Akçaabat Sahil Parkımızın 1. Etap yenileme çalışmalarını tamamladık. Sıra 2. Etapta; yani sahilimizin deniz tarafının yenilenmesinde. 

AKÇAABAT SAHİLİNİN YENİLENEN 1. ETABINDA NELER YAPILDI?

Akçaabat Sahilimiz, hem Akçaabatlıların hem de Trabzonluların uğrak yeridir; şehrin en canlı kısmıdır. Uzun yıllardan beri vatandaşlarımızın kullanımında olan Sahil Parkımız, artık yenilenmeli, modernize edilmeli ve vatandaşlarımızın taleplerine göre dizayn edilmeli idi. 

Bütüncül bir yaklaşımla ele aldığımız ve yeniden projelendirdiğimiz Sahil Parkımız, artık modern çizgisiyle Akçaabat’ımızın ve Akçaabatlılarımızın emrine amade…

Sahil Parktaki mevcut Marina kısmına kadar olan 11 hektarlık alan yenilendi ve fonksiyonel hale geldi. Bu alanda öncelikle altyapı sistemleri modernize edildi. Sulama ve elektrik sistemi elden geçirildi, kanalizasyon hattı yenilendi, ışıklandırma ve güvenlik kamera sistemleri yapıldı. Sahilin dört mevsim canlı kalmasına büyük katkı sağlayacak doğalgaz hattı yapıldı. Sert zeminlerde iyileştirmeler yapıldı. Sahille uyumlu modern tuvalet ve mescitler uygun yerlere konuşlandırıldı. Mevcut amfi tiyatro alanı yeniden düzenlendi. Herkesin uğrak noktası olan Akçaabat Sahilinde havuzlar alanına ‘Kuru Havuz’ yapıldı. Yine 1. Etap alanı içerisinde konsept çocuk parkları yapıldı. Yeşillendirme, çiçeklendirme ve peyzaj çalışmaları tamamlandı. Kent mobilyaları yerleştirildi. Deniz tarafında seyir terasları oluşturuldu. Olta balıkçıları için alanlar oluşturuldu. Yöresel, el emeği göz nuru ürünlerin satıldığı bir sanat sokağı yapıldı. Akçaabat’ımıza yakışır yürüyüş ve bisiklet yolları yapıldı. Yine havuzlar alanında yapılan düzenleme ile birlikte oluşturulan etkinlik alanında büyük organizasyonların yanında butik ve bölgesel sanat faaliyetleri için şehrimize yeni bir mekan kazandırmış olduk.  Sahil Park 1. Etap yenileme çalışmaları içerisinde otopark alanları da düzenlendi. Etap etap ve konsept uygunluğu içerisinde devam eden çalışmalar neticesinde Yeşille mavinin kucaklaşma noktası olan sahil parkta dokuya uygun, mimariyi bozmayan ve ihtiyaca yönelik kafeteryalar yapılacak. Sözün özü; Akçaabat Sahil Parkımız, modern yüzüyle yepyeni bir konsepte kavuştu.

SÖZ UÇAR; ESER KALIR

Akçaabat’ımızın görünen yüzü ve en değerli simgesi olan Akçaabat Sahilimizi modern çağa ve kullanım ihtiyaçlarına uygun şekilde yenilemek üzere kollarımızı sıvadık. 

Akçaabatlıların nefes alabildikleri, dinlenebildikleri, sosyalleşebildikleri, yürüyüş ve spor yapabildikleri, yeşiliyle ve oturma alanlarıyla bezenmiş Akçaabat Sahilimiz inci gibi parlıyor. 

Akçaabat’ımızdaki yaşam kalitesini arttırmak ve Akçaabat için el ele çalışacağız. Akçaabat’ımıza, Akçaabat sevdalılarına, hemşehrilerimize söz verdik; yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi söz uçar; eser kalır. Çünkü; eser yapmak, hizmet ve inşa etmek bizim işimiz. Akçaabat’ımız da Akçaabatlı hemşehrilerimiz de her şeyin en iyisine en güzeline layıktır.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER