Akçaabat Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Akçaabat Belediyesi Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında beslenme ve barınma zorluğu yaşayan sokak hayvanlarına destek olmaya devam ediyor.

Akçaabat Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Akçaabat Belediyesi, yeni tip korona virüs tedbirleri nedeniyle beslenme imkanları kısıtlanan ve yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için Trabzon Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle ilçede belirli bölgelere yem ve mama bırakıyor.


Sokak Hayvanlarını Unutmadık


Korona virüs salgının insan hayatını olduğu gibi sokak hayvanlarının hayatını olumsuz etkilediğini belirten Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Akçaabat Belediyesi olarak bu zor günlerde sokak hayvanlarını unutmadık. Ekiplerimiz ilçemizin muhtelif yerlerinde bulunan beslenme noktalarının periyodik temizlik ve dezenfektasyonlarını yaparak sokak hayvanlarının mamalarını ve sularını koyuyor. İlçe merkezlerinin dışında kırsal alandaki sokak köpeklerine mama ve su veriliyor. Korona virüsü sadece insanları değil hayvanları da olumsuz etkiledi. İş yerlerinden ve duyarlı vatandaşlar tarafından beslenen sokak hayvanlarının bu zorlu süreçte sıkıntı yaşamamaları için böyle bir uygulama yapıyoruz ” dedi.

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11