8. Yer Elektrik Çalıştayı, Üniversitemizde Düzenlendi

8. Yer Elektrik Çalıştayı, Üniversitemizde Düzenlendi

Jeofizik Mühendisliği dalının elektrik-elektromanyetik konuları ile ilgilenen araştırmacılarını bir araya getiren Yer Elektrik Çalışma Grubu, bu alandaki yöntemlerin ve değerlendirme tekniklerinin geliştirilmesi, bunların paylaşılarak kullanımlarının yaygınlaştırılmasını noktasında bilimsel çalışmalar yapmayı amaçlamaktadır.
2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi tarafından Manyetotellürik Seminerleri adı altında toplanarak ilk çalıştayını; 2008 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği tarafından Manyetotellürik ve Jeoelektrik Çalıştayı’nı organize eden, 2010 yılından itibaren de Yer Elektrik Çalıştayı olarak sırasıyla Ankara  (Ilgaz, 2010), Dokuz Eylül (Çeşme, 2012), İstanbul (Enez, 2014), Kocaeli (Kartepe, 2016) Süleyman Demirel (Eğirdir, 2018) Üniversitesi tarafından düzenlenen çalıştayın 8.si, Üniversitemiz Jeofizik Mühendisliği Bölümü koordinesinde, 16-18 Mayıs 2022 tarihleri arasında, Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI’nın katıldığı etkinlikte bir araya gelen akademisyen, öğrenci, çeşitli kamu ve özel  kuruluşlarda çalışan araştırmacılar arasında yoğun bir şekilde deneyim ve bilgi paylaşımı gerçekleştirildi. Bu tür çalıştayların uygulamacıları ve öğrencileri bir araya toplamak, bilimsel bir ortamda bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmak ve meslektaşlar arasında dostluk ortamı oluşturmak açısından son derece faydalı olduğu vurgulandı.

Berat Kalaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11