23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin kuruluşunun 102’nci yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin kuruluşunun 102’nci yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 102. yıl dönümü kutlamaları Valilik önündeki Atatürk Anıtı´na çelenk sunulmasıyla başladı. Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu tarafından Atatürk Anıtı´na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklâl Marşı okundu.

Kutlama programına Ahmet Saka İlkokulunda devam edildi. Programa Valimiz İsmail Ustaoğlu ve eşi Şenay Ustaoğlu, Garnizon Komutanı Askerlik Daire Başkanı Kıdemli Albay Erdem Canpolat, il protokolü, kurum amirleri, müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´mızın okunmasının ardından Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. 

Kutlama programında Ahmet Saka İlkokulu tarafından hazırlanan gösteriler sahnelendi. Programda günün anlam ve önemine uygun şiirler okundu. Anasınıfı dans gösterileri ve halk oyunları gösterileri ve çocuk korosunun ardından Vali Ustaoğlu, Garnizon Komutanı ve Cumhuriyet Başsavcısı günün anlam ve önemine ilişkin düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek onları tebrik etti. Kutlamalar toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2022, 17:24

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11