18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 109. Yıldönümü kutlandı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 109. Yıldönümü kutlandı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 109. Yıldönümü Trabzon’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Zaferi nedeniyle işyerlerine Türk Bayrağı dağıttı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 109. Yıldönümü nedeniyle ilk tören 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkında gerçekleştirildi. Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez ve protokol üyelerinin yer aldığı törene Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkan Yardımcısı Ahmet Kazaz katıldı. Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

ŞEHİT MEZARLARINA KARANFİL

Sülüklü Mezarlığındaki Trabzon Şehitliğinde düzenlenen ikinci törende ise şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu ve saygı atışı yapıldı. Protokol üyeleri şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

TTSO’DAN İŞYERLERİNE BAYRAK

TTSO Başkan Yardımcısı Ahmet Kazaz, şehir merkezindeki işyerlerini dolaşarak 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 109. Yıldönümü nedeniyle Trabzon’daki oda ve borsalar adına Türk Bayrağı dağıttı.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER