18 Aralık Sağlık Yöneticileri Günü Etkinliği Kapsamında “Multidisipliner Sağlık Yönetimi Paneli” Düzenlendi

18 Aralık Sağlık Yöneticileri Günü Etkinliği Kapsamında “Multidisipliner Sağlık Yönetimi Paneli” Düzenlendi

18 Aralık Sağlık Yöneticileri Günü Etkinliği Kapsamında “Multidisipliner Sağlık Yönetimi Paneli” Düzenlendi

Her yıl 18 Aralık tarihinde kutlanan Sağlık Yöneticileri Günü kapsamında, Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü ev sahipliğinde bir etkinlik düzenlendi. 

Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen “Multidisipliner Sağlık Yönetimi Paneli”ne, Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan USTA, Sağlık Hizmetleri İl Başkanı Op. Dr. Yavuz ÇAKIROĞLU, SBÜ Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman TÜREDİ ve yönetim ekibi, Üniversitemiz Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Celal TEKİNBAŞ ve yönetim ekibi, Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Kemal UZUN ve yönetim ekibi, Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İsmail ULUSAL ve yönetim ekibi, Yavuz Selim Kemik Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet ATALI ve yönetim ekibi, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dt. Mustafa BAŞKAN ve yönetim ekibi, Maçka Ömer Burhanoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Erhan ÖZDEMİR ve yönetim ekibi, Sürmene Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Osman YOLOĞLU ve yönetim ekibi, Özel Trabzon Medikalpark, Özel Medikalpark Karadeniz Hastanesi Genel Müdürü Tuğba ALTIN ve Özel Medikalpark Yıldızlı Hastanesi Genel Müdürü Dr. Abdullah CANTÜRK, Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ufuk ÖZGEN, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcıları; Prof. Dr. Neslihan SARUHAN GÜLER ve Doç. Dr. İlknur KAHRİMAN, Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nesrin NURAL, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Arzu ERDEN, Ebelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Songül AKTAŞ, Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyeleri ve Sağlık Yönetimi Bölümü öğrencileri katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, sağlık sektörünün önemi ve gelecek projeksiyonundan bahsetti. Ardından Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Neslihan SARUHAN GÜLER, Sağlık Yönetimi Bölümü’nde verilen eğitimin önemine değindi.

Panelistlerden İl Sağlık Müdürü Sayın, Dr. Hakan USTA, sağlıkta merkezi ve yerel yönetim teşkilatı, yönetsel sorunlar ve genç sağlık yöneticilerinin istihdam olanakları; Üniversitemiz Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Celal TEKİNBAŞ, sağlık kurumu yönetiminde iş birliği, katılımcı yönetimin önemi ve hasta ile iletişimin sırları; Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman TÜREDİ, pandemi koşullarında sağlık yönetiminin zorlukları, geniş kapasiteli bir sağlık tesisinin inşasından itibaren kurum yönetimi ve finansman sağlanması süreçleri; Medikalpark Yıldızlı Hastanesi Genel Müdürü Dr. Abdullah CANTÜRK, özel hastanelerin yönetimi, hizmet sunum süreçleri, mali altyapısı ve diğer kurum türlerinden farklılıkları; Üniversitemiz Farabi Hastanesi Başhemşiresi Sevgi DANACI, meslekteki uzun deneyim süreci ve hizmet sunumunun eksiksiz yürütülmesi adına meslekler arası iş birliğinin önemi; Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Koray DEMİRCİ, kamu yönetim mevzuatına hâkim olmanın önemi ve geleceğin sağlık yöneticilerinin sahip olması gereken donanımlar hakkındaki sunumlarını gerçekleştirdi.

Program, konuşmacılara plaket takdimi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER