15 Temmuz Gazisi CHP’den Aday

15 Temmuz Gazisi CHP’den Aday

15 Temmuz Gazisi CHP’den Aday

Trabzonlu hemşehrimiz, uzun süreden beri Ankara’da ikamet eden, Sağlık Bakanlığı Bürokrasisinin tanınmış, sevilen, sempatik siması, 15 Temmuz Gazisi, Mustafa Seydioğlu CHP’den Ankara milletvekili aday adaylığı için müracaat etti.
Milliyetçi, muhafazakar kimliğiyle tanınan “GAZİ” Mustafa Seydioğlu ile yaptığımız görüşmede; “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde yapılmaya çalışılan şeyi ülkemiz adına çok önemsiyorum . Çünkü sayın Kılıçdaroğlu’nun üstlendiği bu misyonu, milli mücadele yillarında olduğu gibi yeniden Kuvayı Milliyeyi toplayıp, Kuruluşunun 2. Yüzyılında , güçlü ve müreffeh,  büyük ve tam bağımsız Türkiye’yi yeniden imar edip, halkımızın müreffeh geleceğinin teminatı olarak görmekteyim” dedi. “Bu oluşumu desteklemek boynumun borcudur. Adaylık müracaatım olumlu sonuçlansa da sonuçlanmasa da bir nefer gibi sayın Kemal KILIÇDAROĞLU ‘nun Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı seçilmesi için var gücümle çalışacağım. Ayrıca CHP’nin ve Millet ittifakını oluşturan partilerin güçlü bir şekilde parlamentoda temsil edilmesi gerekmektedir ki anayasal değişiklik yapılabilsin ve güçlendirilmiş parlementer sisteme geçebilelim. Türk milleti Osmanlı imparatorluğunun son döneminden beri deneyip, tecrübe ettiği, işlerin istişare ile yürütüldüğü, kültürümüze uygun sistem güçlü meclis modelidir öyleki; bu meclis, savaş yönetip kazanmış, devlet kurmuştur. Gerekirse yeniden
*Savaş yönetip, kazanabilecek
*Modern, Bağımsız Devlet kurabilecek…
*Evrensel Hukuk Standarlarında Anayasa yapabilecek… güçte bir MECLİS (TBMM) gerekmektedir” diyen Gazi Mustafa SEYDİOĞLU ‘na başarılar dileriz.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER