Zıtlaşmanın bedelini vatandaş ödüyor

Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Bahçecik Mahallesi Şehit Refik Cesur Caddesi’nin üzerindeki iskân alanları Karayolları ve Aksa arasındaki anlaşmazlıktan ötürü doğal gaza geçemiyor. Yolun bir tarafındaki evlere doğal gaz verilirken diğer yanındakilere verilemiyor.

Zıtlaşmanın bedelini vatandaş ödüyor

Karayollarının ağında olan mahallenin ana yolu olan Şehit Refik Cesur Caddesi’nde Aksa’yla Karayolları arasındaki anlaşmazlıktan ötürü yolun bir tarafındaki evlere doğal gaz verilirken diğer yanındakilere verilemedi. Bahçecik Muhtarı Ali Bal “Bu iş artık çözülmeli. Karayolları’yla Aksa arasındaki sorun nedeniyle vatandaş mağdur.” dedi.

VATANDAŞ MAĞDUR

Muhtar Bal şunları aktardı: “Karayolları’nın projesi nedeniyle yolun batı tarafına doğal gaz verildi fakat doğu kısmı ve cezaeviyle üst kısımlarına verilemedi. Sanki üvey evlât muamelesi oldu burada. Defalarca Karayolları’na, Aksa’ya gittik. Sorunu bir türlü çözemedik. Yolu açmak için depozito fiyatı alınıyor Aksa’dan. Aksa bunu çok buldu. Yazışmalarla bugüne kadar geldik. Bu iş artık çözülmeli. Karayolları’yla Aksa arasındaki sorun nedeniyle vatandaş mağdur.”

5 YILDIR PROJE İÇİNDE

Şehit Refik Cesur Caddesi’ndeki sorunun doğal gazla sınırlı kalmadığını belirten Bal “Mahallemizin ana caddesi olan Şehit Refik Cesur Caddesi, Karayolları ağında ve genişleme çalışmaları kapsamında. Yaklaşık 5 yıldan beri projeye alınmış. İstimlak alanına girmiş ve öylece duruyor. Vatandaş mağdur, bir şey yapamıyor. Bu yol artık şehri kaldırmıyor. Bu yol sabahları sıkışıyor ve insanlar dakikalarca araç kuyruğunda bekliyor.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11