YÖK Başkanı Saraç: Üniversitelerde atılmama hususu kaldırıldı

YÖK Başkanı Saraç: Üniversitelerde atılmama hususu kaldırıldı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, üniversitelerden atılmama hususunun kaldırıldığını, sadece lisans değil bütün düzeyler için azami eğitim süresinin getirildiğini hatırlattı. Yekta Saraç, "Artık 'üniversitelerden atılmama' hususu kaldırılmıştır. Hatta sadece lisans değil, bütün düzeyler için azami eğitim süresi getirilmiştir" dedi.

 
Saraç, yaptığı yazılı açıklamada, bugün bir Türkiye gazetesinin manşetinde "Üniversiteden atılma geri gelsin" başlığıyla, İTÜ’nün Rektörü Prof. Mehmet Karaca rektörüyle yapılan mülakata yer verildiğini ifade etti. İTÜ’nün Rektörü Prof. Mehmet Karaca “Atılma mutlaka gelmeli. Başarısız öğrencinin okulla ilişiği kesilmeli. Bunlar ciddi yığılma ve tembellik getiriyor. Başarısız öğrenciyi sistemde tutmanın mantığı yok. Hem ülkeye hem kendine zararlı” demişti.
 
Yekta Saraç, şunları kaydetti: "Tüm  kamuoyunun, akademi camiasının ve özellikle yaklaşık 7 milyon üniversite öğrencisinin de bildiği üzere, YÖK Başkanı olmamızın akabinde başlattığımız girişimle konuya ilişkin yasal bir düzenleme yapılmış, artık 'üniversitelerden atılmama' hususu kaldırılmıştır. Hatta sadece lisans değil, bütün düzeyler için azami eğitim süresi getirilmiştir. Bu düzenleme yapılalı uzun bir süre olduğu için sanırım unutuldu. Bu vesileyle maalesef malumu ilam etme durumunda kalarak, tekrar hatırlatmak istedim."
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11